הצתת הבית בדומא: הידרדרות במצב האם

ריהאם דוואבשה, אם המשפחה שביתה הוצת בכפר ליד שכם, מאושפזת במצב אנוש בבית החולים תל השומר. כעת קיים חשש כבד לחייה. באירוע הקשה נרצחו בעלה ובנה

משפחת דוואבשה

במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים תל השומר חלה הערב (שבת) הידרדרות במצבה הרפואי של ריהאם דוואבשה, שנפצעה בפיגוע בכפר דומא, בו נהרגו בנה עלי דוואבשה ואביו סעד. מצבה כעת מוגדר אנוש וקיים חשש כבד לחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סב המשפחה, חוסיין, שלא מש ממיטתה של האם, אמור היה להפגש היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. במקום זאת, הגיע לפגישה בן משפחה אחר, ובה אמר אבו מאזן כי בכוונתו להגיש תלונה רשמית לבית הדין הבינלאומי בהאג. במהלך החודש מאז האירוע לא הצליחו בכוחות הביטחון לעצור חשודים במעשה.

באירוע הקשה שהתרחש בתחילת החודש שעבר השליכו אלמונים בקבוקי תבערה לעבר בית המשפחה בכפר דומא דרומית לשכם, גרמו למותו של התינוק עלי ושל אביו סעד ולפציעת האם ואח נוסף, אחמד.

הבית בכפר דומא (FLASH90)

מספר ימים לאחר מכן חל שיפור במצבו של אחמד, והוא החל לשחזר את יום השריפה הקשה. הרופאים העירו את הילד, אך לדברי הצוות הרפואי צפויים לו הליכים ארוכים הכוללים ניתוחים והוא לא יצא מכלל סכנה. בבית החולים שיבא סיפרו אנשי מקצוע לילד את שעבר על בני משפחתו. סבו וסבתו מצד האם נמצאים כל העת לצד מיטתו.

"הדבר הראשון שהוא שאל זה 'איפה אמא'", סיפר הסב, חוסיין דוואבשה. "לא ידעתי מה לענות לו. הוא זוכר הכל".