"גזען": מחאה מול בית היועמ"ש‎

מח"ש סגרה את התיק נגד השוטר שתועד מכה את החייל דמאס פיקדה בשל "חוסר עניין לציבור" – והדבר עורר את זעמם של פעילים בני העדה האתיופית, שהגיעו אמש אל ביתו של וינשטיין כשהם קוראים לעברו קריאות כגון "גזען, תתבייש". אחד הפעילים הבהיר: "דורשים רק שוויון"

הפרסום במהדורה המרכזית השבוע שלפיו תיק החקירה נגד השוטר שתועד מכה את החייל בן העדה האתיופית דמאס פיקדה נסגר מ"חוסר עניין לציבור" מעורר זעם בקרב צעירים מהקהילה. כמה מהם הגיעו אמש (שישי) לביתו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ומחו על נקיטת הצעד והנימוק שבא בעקבותיו.‎

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע תועד, ואחד הפעילים נשמע בסרטון צועק לכיוון ביתו של וינשטיין: "צא אלינו", "גם אנחנו רוצים לשבת עם המשפחה שלנו בערב שבת, תתבייש לך, גזען"; "אתה מושחת ובושה, תתפטר", "כל המדינה ראתה שמכים את החייל וסגרת את התיק, בגלל שהוא אתיופי, אין סיבה אחרת חוץ מגזענות", "אמרתם חוסר עניין הציבור, איך אתם אומרים את זה, אנחנו לא קיימים?"

בשלב מסוים נראה וינשטיין יוצא מביתו כשהפעילים ממשיכים לצעוק לעברו. "כאב לנו שסגרו את התיק", אמר אחד הפעילים במקום. "חשוב לנו מאד להדגיש: אנחנו אוהבים את המדינה, ואנחנו רק מבקשים שוויון. אנחנו נלחמים ונאבקים למען הדבר הכי בסיסי בעולם".

לפני יומיים נחשף בחדשות 2 Online כי המחלקה לחקירות שוטרים בודקת אירוע שהתרחש השבוע ברמלה, ובמהלכו נעצר צעיר ממוצא אתיופי על ידי שני שוטרים שאף השתמשו באקדח "טייזר" על גופו - לעיניהם ההמומות של עדי ראייה שנכחו במקום. נסיבות המעצר טרם התבררו. התיעוד הקשה לצפייה הגיע לידי מחלקת משמעת במשטרה שמיהרה להעביר אותו לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים. פרסום התיעוד הקשה הצית מחדש את מחאת העדה האתיופית.

בתיעוד נראה הצעיר כשהוא מתבקש להיכנס לניידת על ידי השוטרים וכעבור כמה שניות מחושמל על ידי אקדח "טייזר". במקום החלה מהומה. "מחשמלים אותו! למה מרביצים לו?", נשמעת אחת השכנות שצילמה את הקטע כשהיא צועקת מחלון ביתה. הצעיר שנעצר נשמע זועק לשוטרים: "תתקשרו להורים שלי, תתקשרו להורים שלי!".  לבסוף הוא הועלה לניידת המשטרה ונלקח לחקירה.