"איבדתי אמון במשטרה, זה לא חיים"

סכסוך שכנים שהסתבך הוא שהוביל למעצר האלים שתיעודו נחשף בחדשות 2 Online. החשוד טוען כי השוטרים פגעו באמצעות אקדח טייזר שלא לצורך. במשטרה, מנגד, טוענים שדווקא החשוד הוא שהיה האלים. בני העדה האתיופית מתכוננים לחידוש ההפגנות ביום שני

יעקב סהלו, תושב רמלה, נעצר בשבוע שעבר ממש מול ביתו לאחר ששוטרים הוזעקו למקום בעקבות קטטה שהתפתחה בינו לבין שכנו. המעצר תועד על ידי שכנתם של השניים, תיעוד שפורסם לראשונה ביום חמישי האחרון בחדשות 2 Online, ובו נראים השוטרים משתמשים באקדח טייזר כדי לחשמל את סהלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המשטרה, סהלו התנגד למעצר וניסה לברוח, ומזכירים כי בעבר נעצר שלוש פעמים בגין עבירות אלימות ואף ריצה עונש מעצר. עם זאת, סהלו טוען כי אין בסיס להאשמות: "מה יש לי להתנגד למעצר? ביקשתי שיחה, זהו", הוא אומר, "מה יש לי לתקוף אותם?".

"זאת אלימות משטרתית לשמה, תקיפה בנסיבות מחמירות", מאשים עורך הדין אייל אבולעפיה, פרקליטו של סהלו. לדבריו, זוהי התנהגות "הנוגדת את החוק ואת הוראות השימוש בטייזר". סהלו מוסיף כי בעקבות המקרה איבד אמון במשטרה: "אני לא יכול לחיות בצורה הזאת, זה לא חיים".

בעקבות הפרסום, ובהמשך גם לסגירת התיק נגד השוטר שתועד מכה את החייל דמאס פיקדה, מתכננים בני העדה האתיופית להפגין מול המטה המרכזי של המשטרה בירושלים ביום שני הבא.