צפו: הבאולינג ש"משגע" את האריות בספארי

בספארי ברמת גן התקינו לאחרונה כדור באולינג על אומגה, שהפך ללהיט במתחם האריות. הם מתרוצצים, משתוללים ורודפים אחרי הכדור - במה שהפך לשעשוע האהוב עליהם. "זה משפר להם את האינסטינקטים וגם את הכושר הגופני", מסבירים בספארי

האריות בספארי ברמת גן רגילים לישון 20 שעות ביממה ולחיות חיים נטולי דאגות, במסגרתם האוכל מגיע אליהם מבלי שהם צריכים לצוד. אתמול הוחלט להכניס להם למתחם כדור באולינג במשקל 10 ק"ג קשור לאומגה. המטרה: לחדד את האינסטינקטים של החיות הטורפות, להמריץ אותם ולגרום להם לעשות כושר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטפל אלעד הרשקוביץ, סיפר כי הכדור ניתן כתרומה והפך לשעשוע של ממש עבור האריות, שנוטים להשתעמם במהירות בדרך כלל מ"צעצועים" מסוג זה. "לרוב הם משחקים בהעשרות שאנחנו נותנים להם רבע שעה, אבל הפעם הם שיחקו עם הכדור כשעתיים, זה היה ממש מוצלח".

איך זה מעשיר אותם? "האריות שלנו נחים ברוב שעות היום, אפילו יתר על המידה. לכן צריך לגרום להם לזוז כדי לא ליצור עודף משקל", מסביר המטפל שטוען כי גם הגירוי השכלי של המשחק הינו בעל משמעות. "הם לא רואים את זה כטרף, אבל התזוזה של הכדור על האומגה מדליקה אצלם משהו אינטסנקטיבי שגורם להם לרוץ אחריו".

בספארי חיים 11 אריות, מתוכם 7 לביאות. המבוגרת מבניהם היא שיר בת ה-20, שחצתה כבר מזמן את תוחלת החיים הממוצעת של האריות בטבע שעומדת על 12 שנים. כעת מקווים בספארי שהשעשוע החדש ישפר את חייהם של הטורפים וגם יצליח לגרום להם להנאה מהזמן במקום.

דוברת הספארי שגית הורוביץ הוסיפה כי בקיץ הציבו להם על האומגה ארטיקים, אך אלה הלהיבו אותם הרבה פחות. "זה דימה התנהגות של ריצה אחר טרף, זו הפעם הראשונה ששמים להם באולינג וזו הייתה הצלחה מאוד גדולה. האינסטינקט הטבעי שלהם הוא לרוץ אחרי משהו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני