"אחמד זוכר את האש, ביקש את אמא"

חודש אחרי שביתו הוצת ואחיו ואביו נשרפו למוות, אחמד דוואבשה בן הארבע עדיין מאושפז בבית החולים תל השומר ומנסה להשתקם. מצבה של אמו של אחמד השתפר, אך היא עדיין מוגדרת כפצועה קשה מאוד וסכנה נשקפת לחייה

לאורך החודש האחרון סבו של אחמד דוואבשה, חוסיין, מתגורר בבית החולים תל השומר. הוא לא מש ממיטתו, מנסה להקל על הכאב של אחמד, האח השכול והיתום, שעדיין לא יודע שאחיו התינוק ואביו מתו ושאמו ריהאם מאושפזת במצב קשה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא זוכר את האש, כשצעק לאבא שלו", מספר הסב. "הוא כועס על אמא שלו, שלא באה לבקר אותו. לפני יומיים הוא רצה לדבר איתי ואיך שסיימנו, הוא אמר 'עכשיו התור של אמא, תתקשר לאמא'. הלכתי לבכות ולהגיד לו שאי אפשר לדבר עם אמא".

בית משפחת דוואבשה בשכם

אחמד בן הארבע נמצא במחלקת ילדים כבר כמעט שבועיים. בבית החולים מדברים על שיפור במצב הכוויות שלו, אך הוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. מסביב מבקרים שלא מפסיקים להגיע, חלקם זרים שבאים לתמוך ואחרים קרובי משפחה. מי שנמצאות שם כמעט כל יום אלו נשות מחסום ווטש. הן מלוות את הסב חוסיין, מתרגשות מכל התקדמות במצבו של אחמד ומנסות להקל עד כמה שניתן.

אלא שמעבר לאהבה ולסיוע שהמשפחה זוכה להם, ישנם גם מקרים שמעידים על אטימות קשה של המערכת. כך למשל כשחוסיין נאלץ הבוקר לנסוע לסידורים תכופים בשכם, הוא עוכב במחסום בדרך חזרה לא פחות משעה וחצי. בינתיים, לנוכח הטרגדיה הקשה, ניתן למצוא ניצנים של אופטימיות, של ילד שחזר להכרה, מתקשר ובעצם, חזר לחיים.