גל הירש הופיע בפני ועדת טירקל‎

במשך כשעה וחצי הציג המועמד לתפקיד המפכ"ל את משנתו בפני חברי הוועדה על רקע הסוגיות שבהן נקשר שמו בימים האחרונים. לדיוני הוועדה הגיע גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שהסביר את הסיבות להחלטתו ולתמוך במינויו של הירש לתפקיד

צעד נוסף בדרך למינוי המפכ"ל: הבוקר (שלישי) התייצב תא"ל גל הירש בפני הוועדה למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל, זאת במסגרת הליכי הבדיקה הנדרשים לפני מינויו לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשך שעה וחצי שטח הירש את משנתו בפני הוועדה. הוא השיב לשאלות שהוצגו בפניו על רקע מועמדותו לתפקיד והסוגיות שבהן נקשר שמו. כשנשאל על ידי עיתונאים על התחושות לפני הכניסה לישיבת הוועדה אמר: "אני מרגיש בסדר גמור"‎.

בהמשך הופיעו בפני הוועדה השר לביטחון פנים גלעד ארדן והמפכ"ל היוצא יוחנן דנינו.‎ השר ארדן הגיע בכדי להסביר לחברי הוועדה את הסיבות למינוי ולתמוך, למרות הסערה שהתחוללה בימים האחרונים, במועמד שהחליט לבחור בו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא‎.

הביע תמיכה. ארדן (פלאש 90)

44% בעד מינוי הירש

בזמן שחברי הוועדה מתחבטים בשאלת מינויו של הירש לתפקיד, נדמה כי הציבור תומך במהלך. סקר מיוחד שערך מכון מדגם של מנו גבע וד"ר מינה צמח בשיתוף איי פאנלס עבור חדשות 2, חושף כי 44% מהנשאלים תמכו בהחלטה של השר לביטחון פנים גלעד ארדן למנות את הירש למפכ"ל משטרת ישראל, ורק 22% מהנשאלים התנגדו לכך. כשליש מהציבור אמרו שאינם יודעים או שאין להם דעה בעניין.

כמו כן, שאלו הסוקרים האם המפכ"ל הבא צריך לבוא משורות המשטרה או שמא מחוץ לארגון. רק 27% סברו שהמינוי צריך להיות מתוך המשטרה, ואילו 56% חשבו שהמינוי צריך להיות חיצוני. ל-17% אין דעה בשאלה הזאת.