הכיסא של שירה בנקי ז"ל נותר ריק

כיתה יא' 1 בבית הספר ליד"ה שבירושלים פתחה את שנת הלימודים בלי שירה ז"ל. יחד עם דגל ישראל הונף גם דגל הגאווה בכדי להזדהות עם המאבק שנלחמה עבורו, מאבק שהוביל להירצחה. "נמשיך את דרכך", אמרו בבית הספר, "נילחם על הערכים שלך"

בבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים נפתחו הבוקר (שלישי) הלימודים בשורה של טקסים לזכרה של תלמידת בית הספר שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד הגאווה בעיר לפני כחודש. גם בני משפחתה של שירה הגיעו לטקס, שדמעו יחד עם המורים והתלמידים. "אני מסתכלת לצדדים ושירה לא שם", סיפרה בצער חברתה הטובה לספסל הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכניסה לבית הספר הוצבו שלושה דגלים - דגל ישראל, דגל בית הספר ודגל הגאווה, לאות הערכה לשירה שיצאה להילחם עבור זכויות הקהילה הגאה ונרצחה. פינת זיכרון הוקמה לזכרה של הנערה בת ה-16 והתלמידים שרו יחד עם המורים את השיר "שיר לשירה", שהפך למזוהה עמה בימים שלאחר הרצח.

בטקס הזיכרון שנערך לזכרה, הבטיחו מורי בית הספר להמשיך ולקדם את הערכים ששירה נלחמה עבורם. "בסמוך לאירוע שבו נרצח שירה, נהרגו אב ותינוק בדומא. אזרחי ישראל - לא נהיה קנאים, לא נהיה אנרכיה", אמר מנהל בית הספר גלעד אמיר. "מדינת ישראל תמשיך להיות דמוקרטית וחופשית, אסור לנו לאבד את התקווה".

התלמידים עם שיר הזיכרון (עמית ולדמן)

"התלמידים שלנו לא תמימים, הם יודעים שיש מפלצות שצריך להילחם בהם. זה מה שעשתה שירה. היא נאבקה עם אש הנעורים שליוותה את נערות הפלמ"ח", אמר נדב חרובי, מחנך הכיתה שבה למדה שירה. "הסכין ניצחה אותך, אבל הרוע לא ינצח. הרוב השפוי איתך במלחמה ברוע".

דגל הגאווה הונף, הבוקר (עמית ולדמן)

"כמו שאני מכיר אותך היית אומרת היום שאי אפשר לבכות כל הזמן. נמשיך להיות גיבורים כמוך. אנחנו אומרים לאלו שבארון ומחוץ לארון, אתם לא לבד, אנו לצידכם", המשיך המחנך. "מכאן ייצאו מנהיגי העתיד שישמרו אותנו מבורות ושנאה. בשם כיתה יא' 1 אני מודה להוריה של שירה שהעניקו לנו זמן עם שירה ולו לזמן קצר".

המורה של שירה לאזרחות אמרה בבכי כשנשאה דברים בטקס הזיכרון: "שירה יצאה לתמוך במאבק של אחרים והנה התומכת הופכת לקורבן. היא נרצחה כי תמכה ברעיון פשוט. רעיון החירות. היא נרצחה כי תמכה בדמוקרטיה. עלינו ללמוד לחיות זה לצד זה. בלי פחד. שירה לא פחדה".