סקר חדשות 2: הציבור תומך במינוי גל הירש למפכ"ל

רגע לפני שגל הירש מתייצב בפני ועדת טירקל, בדקנו מה חושב הציבור על מינויו למפכ"ל. על פי נתוני הסקר, מרבית הנשאלים סבורים שהוא ראוי לתפקיד. הציבור מביע אי אמון במשטרה: רק 27% סבורים שהמפכ"ל צריך לבוא משורות הארגון

זוכה לתמיכת הציבור. הירש, ארכיון (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

מה חושב הציבור על סערת מינויו של תא"ל (במיל') גל הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה? סקר מיוחד שערך עבורנו אתמול (שני) מכון מדגם של מנו גבע והדוקטור מינה צמח, בשיתוף איי פאנלס, חושף תמיכה מעניינת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

44% מהנשאלים תמכו בהחלטה של השר לביטחון פנים גלעד ארדן למנות את הירש למפכ"ל משטרת ישראל, ורק 22% מהנשאלים התנגדו לכך. כשליש מהציבור אמרו שאינם יודעים או שאין להם דעה בעניין.

המינוי של גל הירש למפכ"ל הבא (חדשות 2)

כמו כן, שאלו הסוקרים אם המפכ"ל הבא צריך לבוא משורות המשטרה או שמא מחוץ לארגון. רק 27% סברו שהמינוי צריך להיות מתוך המשטרה, ואילו 56% חשבו שהמינוי צריך להיות חיצוני. ל-17% אין דעה בשאלה הזאת.

מפכ"ל מתוך המשטרה או מחוץ למשטרה? (חדשות 2)

תוצאות הסקר מלמדות על הדימוי הירוד ועל היעדר הגיבוי המוחלט מצד הציבור כלפי המשטרה. מדובר בחוסר אמון בסיסי במפקדים המכהנים של משטרת ישראל וזה רק מצביע על גודל המשימה הניצבת בפני המפכ"ל שייבחר - יהיה אשר יהיה. את המסר הזה שעולה מתוצאות הסקר היטיב השר גלעד ארדן להבין עוד לפני שהציבור נשאל בנושא. השאלה היא אם ארדן הצליח לתרגם את רצון הציבור לבחירה הראויה.

המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו יבוא מחר גם הוא לוועדת טירקל, והוא יבוא מתוך תחושת שליחות. לצד הדברים שחברי הוועדה ישמעו מגל הירש ומהשר ארדן, דנינו אמור לשכנע את חברי הוועדה שדווקא בעת הזאת ולמרות המשבר הגדול, המפכ"ל הבא צריך לבוא מבין המפקדים המכהנים במשטרה. דנינו לא מכיר את גל הירש באופן אישי ולכן הוא לא צפוי להתייחס להירש עצמו.