איום מההתאחדות: נשבית את הכדורגל

סערת המשחקים בשבת: הארגון הציב אולטימטום לממשלה ודרש ממנה להתערב בסוגייה עד יום רביעי הקרוב. "ככל שלא יינתן היתר עד ליום רביעי, לא תהיה בידינו כל ברירה אלא להפסיק לאלתר כל פעילות הכדורגל בימי המנוחה השבועית לבני הדתות השונות", נכתב במכתב ששוגר בין היתר לנתניהו, דרעי ורגב

ארכיון (פלאש 90)

ההתאחדות לכדורגל דורשת את התערבות הממשלה במאבק על השבת: במכתב רשמי ששיגר היום (שני) הארגון לשרי הממשלה הרלוונטיים, ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא קורא להם לתת היתר לקיום משחקי כדורגל בשבת, זאת בעקבות הצהרת בית הדין לעבודה לפיה קיום משחקי כדורגל בשבת הוא בגדר עבירה על החוק. "ככל שלא יינתן היתר עד ליום רביעי, 7 בספטמבר, לא תהיה בידינו כל ברירה אלא להפסיק לאלתר כל פעילות הכדורגל בימי המנוחה השבועית לבני הדתות השונות", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המכתב הופנה לשר הכלכלה אריה דרעי, השר לענייני דת דוד אזולאי, שרת התרבות והספורט מירי רגב ולמנכ"לי המשרדים הממשלתיים שלהם. "כידוע, בכל מדינות העולם נהוג לקיים את משחקי הכדורגל במסגרת ימי המנוחה השבועיים", הבהירו בהתאחדות. "גם בישראל, מזה קרוב למאה שנה, נערך חלק משמעותי מפעילות הכדורגל ביום השבת, אך פעילות כדורגל נערכת במידה רבה גם בימי שישי וימי ראשון שהם ימי המנוחה השבועית של בני הדתות האחרות בישראל".

שוב מאיים להשבית. יו"ר ההתאחדות עיני (פלאש 90)

"לפני מספר ימים, אגב תביעה שהוגשה על ידי ארגון שחקני הכדורגל לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שבבסיסה בקשה למניעת משחקי כדורגל בשבת, הביע בית הדין את עמדתו לפיה הוא לא ייתן לגיטימציה לקיום משחקי כדורגל בתחום השבת ללא היתר", הזכירו אנשי ההתאחדות במכתב ששלחו לשרים.

"ככל שעמדה זו שהביע בית הדין תתגבש לכדי פסק דין, ברור שלא ניתן יהיה לקיים משחקי כדורגל בשבת, דבר שעלול להוביל לנזקים חמורים שיכולים לגרום לכריתת ענף הכדורגל, כמו גם ענפי ספורט אחרים", הם הבהירו.

ייתן היתר? דרעי, ארכיון (פלאש 90)

"בידיך הסמכות הרחבה למתן היתר כללי אשר יאפשר המשך 'סיפוק צרכים שהם חיוניים לציבור או לחלק ממנו'", כתבו אנשי ההתאחדות לשר הכלכלה דרעי, "וזאת בהתאם להוראת חוק שעות עבודה ומנוחה".