אנחנו יודעים מה עשיתם בקיץ האחרון: הטרנדים של החופש הגדול נחשפים

חודשיים שלמים של ים, בריכה, הופעות וטיולים כבר מאחורינו, ועכשיו הגיע הזמן לסכם את החופש הגדול. בדקנו לאילו מדינות "התעופפתם", באיזו שמורת טבע נרטבתם, ובהופעה של מי הצטלמתם

החופש הגדול נגמר, אבל החוויות, ובעיקר התמונות, מחודשיים עמוסים באטרקציות וטיולים נשארות וחושפות מה היו הטרנדים החמים של הקיץ: איפה טיילנו, לאן טסנו, היכן הצטלמנו ואילו מקומות בילוי חיפשנו?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשות שדות התעופה מדווחים על שיא של כל הזמנים בתנועת הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון. כ-3.8 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות במהלך חודשי יולי ואוגוסט.

ומה היו היעדים הכי פופולרים? במקום הראשון ניצבת יוון, למרות, ואולי בגלל, המשבר הכלכלי עם קרוב לרבע מיליון תיירים מישראל. אחריה חוזרת טורקיה לעניינים ושוב כובשת את הקהל הישראלי עם קרוב ל-200,000 מבקרים. במקום השלישי ארה"ב, ברביעי גרמניה, בחמישי איטליה ואת השישייה המובילה סוגרת צרפת עם 136,483 ישראלים.

וגם מי שנשאר בארץ, ממש לא השתעמם. לא מעט ישראלים יצאו לחיק הטבע והצביעו ברגליים. מאות אלפי מטיילים פקדו את אתרי רשות הטבע והגנים במהלך חודשי הקיץ.

ברשימת האתרים המובילים: חורשת טל, המג'רסה, תל דן, גן לאומי אשקלון, הבניאס, תל אפק, שמורת טבע עין-גדי וגן לאומי מצדה. הפעילויות המבוקשות, כך מוסיפים ברשות הטבע והגנים, היו סיורי עששיות, ערבי שקיעה מוזיקאליים, סיורי שחרור צבי ים ולינה בחניוני הלילה.

Alt J ומריה שולטים

בדקנו גם באילו מקומות דאגתם למזכרת מתועדת. על פי מנוע החיפוש eyeIN, שמאתר תמונות וטרנדים ברשתות החברתיות, אלו היו האירועים שבהם צולמו ושותפו הכי הרבה תמונות וסרטונים בחופש הגדול: המופעים הבינלאומיים של Alt J, מריה קארי וסוויד סחפו את הגולשים הישראלים במיוחד וניצבים בשלושת המקומות הראשונים. אחריהם ההופעות של אייל גולן, אביתר בנאי ואביב גפן.

Alt J שולטים. ההופעה בראשל"צ (טבע דר)

פיצוץ גשר מעריב ניצב במקום השביעי ברשימת האירועים המצולמים ברשת. עוד צילמתם ושיתפתם תמונות מתצוגת האופנה של קסטרו וגולף, מההתמודדות בין הפועל באר שבע וקריית שמונה ומליין המסיבות אריסה.

פיצוץ גשר מעריב (ישראל סן)

האתגר לצלוח את החודשים החמים ללא מסגרת חינוכית הוביל כמובן את ההורים לחפש בנרות, ובגוגל, רעיונות לבילוי של כמה שעות מחוץ לבית. על פי מנוע החיפוש האטרקציות הפופולריות ביותר היו: ימית 2000, פארק שפיים, פארק נחשונית והלגו פארק.