בור בעומק 30 מטרים נמצא ליד מוזיאון בירושלים

במשך מספר חודשים נהגו אלמונים להגיע לביתה של קשישה תושבת מזרח העיר ולחפור בחצר בור, שהגיע עד לעומק של 30 מטר. שכן של האישה הזעיק את המשטרה, שהגיעה יחד עם אנשי רשות העתיקות בשל הסמיכות של הבית למוזיאון רוקפלר, אך עד כה מטרת החפירה אינה ברורה

הבור במזרח ירושלים (חטיבת דובר המשטרה)

תושב מזרח ירושלים דיווח הבוקר (שני) למשטרה על בור שנחפר במשך תקופה ארוכה בחצר ביתה של שכנתו. השוטרים שהגיעו למקום הופתעו לגלות בור בעומק של לא פחות מ-30 מטרים ברחוב נור אל דין במזרח העיר, סמוך למוזיאון רוקפלר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי כבר לפני מספר חודשים פנו אלמונים לבעלת הבית, קשישה ערירית, והציגו את עצמם כעובדי עירייה. הם טענו שעליהם לחפור בחצר כדי לתקן נזילת מים והגיעו מדי יום לביצוע החפירה. כדי לפייס את בעלת הבית על ההטרדה נהגו החופרים לתקן תקלות שונות בביתה.

העומק: 30 מ'. המטרה: לא ידועה (חטיבת דובר המשטרה)

בשל עומקו של הבור והקרבה למוזיאון רוקפלר, שמכיל ממצאים ארכיאולוגיים חשובים שנחפרו בירושלים ובארץ ישראל, הוזעקו למקום גם אנשי רשות העתיקות. עם זאת, הבור נחפר רק לעומק, ללא סטייה לכיוון המוזיאון עצמו ואנשי רשות העתיקות טוענים שעל פניו לא קיים כעת במוזיאון ממצא אטרקטיבי שיכול לשמש עילה לניסיון שוד.

במשטרה לא יודעים עדיין מה הייתה מטרת החפירה וכל אפשרויות החקירה נבדקות. המאמץ העיקרי במשטרה כעת הוא להגיע לאלמונים שביצעו את החפירה בתקווה לקבל תשובה.