גל הירש: הטענות נגד המשטרה - לא מטעמי

גל הירש מתייחס לסערה הגדולה סביב מינויו למפכ"ל ומבהיר כי לא העלה כל טענה נגד המשטרה. לקראת הופעתו מחר בפני ועדת טירקל כתב: "גורמים נזק לשמי". נתניהו מגבה את ארדן: "הירש הוא האדם הנכון במקום הנכון"

"הטענות נגד המשטרה - לא מטעמי". הירש (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

תת אלוף (במיל') גל הירש התייחס הבוקר (שני) לראשונה לסערה שהתעוררה סביב מינויו לתפקיד המפכ"ל ולביקורת החריפה שמתחו מקורביו על בכירים במשטרת ישראל. "אני מבקש להבהיר חד משמעית כי כל טענה כנגד המשטרה או אגף החקירות והעומד בראשו, ניצב יצחקי, אינה על דעתי ולא נמסרה מטעמי!", כתב הבוקר הירש בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מדינה דמוקרטית, המשטרה חייבת להעניק כל סיוע נדרש ליועץ המשפטי לממשלה בבדיקתו את המינוי ואני בוטח ביושרתם של האנשים ובניקיון התהליך", הוסיף. עם זאת הדגיש הירש, שיתייצב מחר בפני ועדת טירקל: "מסע השמצות והדלפות שונות לתקשורת גורמות נזק לשמי הטוב, לכך אני רגיש ועל כך הייתה התרעומת".

עמד במוקד מתקפת המקורבים. ניצב יצחקי (פלאש 90)

בדבריו התייחס הירש להודעה החריגה שפרסם אתמול היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בעקבות טענות מקורבים להירש שרמזו כי מניעים פסולים של בכירי משטרה הובילו לבדיקה שמתנהלת נגד חברות ששמו של הירש נקשר בשמן. "המידע הראשוני שהגיע אל היועץ המשפטי לממשלה הגיע מגורם אכיפה אחר ולא מפנייה של משטרת ישראל", נמסר בהודעה ממשרד היועמ"ש.

הבוקר אישרה הממשלה את הארכת כהונתו של ניצב בנצי סאו כממלא מקום המפכ"ל עד ל-14.10 או עד למינויו של מפכ"ל חדש. במקביל הוארכה גם כהונתו של נציב שב"ס רב גונדר אהרון פרנקו. בפתח ישיבת הממשלה גיבה ראש הממשלה נתניהו את השר ארדן. "גל הירש הוא האדם הנכון במקום הנכון", אמר נתניהו. "הוא קצין ערכי, מסור ויש לו יכולות גדולות לחולל שינויים ולתרום תרומה לחיזוק המשטרה ושלטון החוק".

"ראש אח"מ פעל כמתחייב"

לחדשות 2 Online נודע כי הרשות לאיסור הלבנת הון של משרד המשפטים היא שהעבירה את המידע הראשוני שאספה בין היתר מחומרים שהועברו לה על ידי ה-FBI וממשלת גיאורגיה.

בלשכתו של וינשטיין הבהירו כי רק לאחר שהועבר לו המידע והשר ארדן פנה אליו בבקשה לבחון את מינוי הירש, הוא ביקש מניצב יצחקי להעביר לעיונו חומרים רלוונטיים שנמצאים בידי המשטרה. "ראש אח"מ פעל כמתחייב והעביר את החומר לעיון היועץ בהתאם לבקשה", נכתב בהבהרה מטעם וינשטיין.

מוקדם יותר אתמולהתייחס עו"ד דרור ברוטפלד, המייצג את הירש, לבדיקה שמתנהלת נגד חברות ששמו של הירש נקשר בהן. בריאיון לניב רסקין בגל"צ טען כי המשטרה פועלת ממניעים פסולים. "אם אכן היו דברים שמני יצחקי לא טיפל בהם והוציא רק עכשיו כאשר גל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה האינטרסים", אמר.