המידע על הירש - מהרשות לאיסור הלבנת הון

אחרי שפרקליט המועמד למפכ"לות רמז שניצב מני יצחקי העביר את המידע על הבדיקה שמתנהלת נגד חברות ששמו של הירש נקשר אליהן, לחדשות 2 Online נודע כי הרשות לאיסור הלבנת הון שהיא שמסר את החומר ליועמ"ש. וינשטיין הבהיר: "המידע לא הגיע מהמשטרה"

"המידע על הירש לא הגיע מהמשטרה" (פלאש 90, רויטרס, פייסבוק)

סערת מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נדרש אחר הצהריים (ראשון) להודעה חריגה ולפיה המידע הראשוני על הבדיקה שמתנהלת נגד חברות ששמו של הירש נקשר בהן לא הועבר על ידי המשטרה. לחדשות 2 Online נודע כי הרשות לאיסור הלבנת הון של משרד המשפטים היא שהעבירה את המידע הראשוני שאספה בין היתר מחומרים שהועברו לה על ידי ה-FBI וממשלת גיאורגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הודעתו של וינשטיין הגיעה בעקבות טענות שהשמיעו מקורבים להירש נגד בכירים במשטרה ובראשם ניצב מני יצחקי, ראש אגף החקירות והמודיעין (אח"מ). המקורבים רמזו כי מניעים פסולים עמדו מאחורי העברת המידע לידי היועמ"ש במועד זה.

"המידע הראשוני שהגיע אל היועץ המשפטי לממשלה הגיע מגורם אכיפה אחר ולא מפנייה של משטרת ישראל", נמסר בהודעה ממשרד היועמ"ש. בלשכתו של וינשטיין הבהירו כי רק לאחר שהועבר לו המידע והשר ארדן פנה אליו בבקשה לבחון את מינוי הירש, הוא ביקש מניצב יצחקי להעביר לעיונו חומרים רלוונטיים שנמצאים בידי המשטרה. "ראש אח"מ פעל כמתחייב והעביר את החומר לעיון היועץ בהתאם לבקשה", נכתב בהבהרה.

היועמ"ש התגייס להגנתו. ניצב יצחקי (פלאש 90)

"המשטרה עושה שימוש פוליטי בחומרי חקירה"

מוקדם יותר היום התייחס עו"ד דרור ברוטפלד, המייצג את הירש, לבדיקה שמתנהלת נגד חברות ששמו של הירש נקשר בהן. בריאיון לניב רסקין בגל"צ טען כי המשטרה פועלת ממניעים פסולים. "אם אכן היו דברים שמני יצחקי לא טיפל בהם והוציא רק עכשיו כאשר גל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, אז צריך לבדוק בדיוק מה האינטרסים", אמר.

אתמול פורסמו בחדשות 2 האשמות קשות שהטיח הירש בבכירים במשטרה בשיחות שקיים עם מקורבים. "יש גורמים במשטרה שמחזיקים בחומרים רגישים ובוחרים לגנוז אותם לימים שיבואו, ולעשות בהם בבוא העת שימוש פוליטי כמו במקרה שלי", אמר הירש למקורביו. "בכוונתי ללכת על המהלך הזה בלי למצמץ עד הסוף".

בסוף השבוע פורסמו פרטים חדשים על הבדיקה שמתנהלת בעניין החברות: מדובר בבדיקה שהחלה לפני כשנתיים ב-FBI בחשד למעשי שוחד בחברות ששמו של הירש נקשר בהן, חברות שעוסקות בסחר בנשק וייעוץ ביטחוני.

מי שלכאורה היה היעד לשוחד הוא שר הביטחון לשעבר של גיאורגיה, שארצו פנתה לישראל על מנת לבצע חיקור דין בנושא. על פי מידע שהגיע לידי חדשות 2, שר הביטחון ברח מגיאורגיה בעקבות החשדות שעלו נגדו, והוא נמצא כעת בישראל.

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.