קצינים לארדן: לא למנות את הירש

האלופים במיל' דורון אלמוג, יורם יאיר ואלעזר שטרן ותא"ל במילואים פנחס בוכריס נועדו היום במשך שעתיים עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן והביעו בפניו את הסתייגויותיהם ממינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל ה-18. הארבעה היו חברים בשתי ועדות בנושא מלחמת לבנון השנייה – חטיפת החיילים וההתנהגות הערכית של צה"ל במלחמה

המינוי ממשיך להיתקל בהתנגדויות (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

הניסיון לאשר את מינויו של תא"ל (במיל') גל הירש לתפקיד המפכ"ל ממשיך להיתקל בהתנגדויות ובקשיים: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נפגש היום (ראשון) שלושה אלופים במילואים ותת אלוף במילואים, שהיו חברים בשתי ועדות שהוקמו אחרי מלחמת לבנון השנייה - חטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל שהובילה לפרוץ המלחמה וההתנהגות הערכית של חיילי צה"ל במלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארבעת המשתתפים - אלוף במילואים דורון אלמוג, אלוף במילואים יורם יאיר, אלוף במילואים אלעזר שטרן ותת אלוף במילואים פנחס בוכריס - הציגו בפני ארדן את ממצאי הבדיקות שלהם, כשהם מתמקדים בתפקודו של הירש, והביעו הסתייגות ממינויו לתפקיד המפכ"ל.

עומד מאחורי הדוח. אלוף (במיל') אלמוג (הדס פרוש, פלאש 90)

בדוח של ועדת אלמוג שפורסם חודשים ספורים לאחר תום מלחמת לבנון השנייה טען אלמוג כי הירש אינו יכול להמשיך בתפקידים פיקודיים בצה"ל ושאין לקדמו. בדברים שאמר אלמוג בעת האחרונה, הוא טען כי מבחינתו דבר לא השתנה ושאין למנות את הירש לתפקיד פיקודי כה חשוב.

"מה שכתבתי בדוח זו האמת ואין אחרת", אמר אלמוג בימים שקדמו לפגישה ליואב צור, שסיפר על כך בשיחה עם חדשות 2 Online. אביו של איתמר ז"ל שנהרג במלחמה. הוא הוסיף כי הוא עדיין משוכנע שאין למנות את הירש לתפקיד פיקודי בעקבות ביצועיו בזמן הלחימה.