נוסעים בנתב"ג: "תומכים במאבק של העובדים השובתים"

למרות העומסים שהורגשו הבוקר בנמל התעופה, רבים מהנוסעים התייחסו בסבלנות לתורים ולעיכובים. "כל מאבק הוא חשוב, גם הוא כרוך במעט תורים", אמרה אחת הנוסעות. נוסע אחר הציע לשובתים: "שיסגרו את כל השרים בכנסת, שלא יתנו להם לצאת"

למרות העומסים הקלים שהורגשו הבוקר (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון בשל השביתה של ועד עובדי רשות שדות התעופה, הביעו רבים מהנוסעים דווקא הבנה, אורך רוח ואף הזדהות עם מטרות השביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האמת היא שאנחנו ממתינים פחות ממה שחשבנו, אחרי שאתמול דאגנו וכל שעה בדקנו", אמרה קרן, שהגיעה עם משפחתה. "אני עובדת במגזר הציבורי, אני אחת שנאבקת וכל מאבק הוא חשוב, גם אם זה כרוך במעט תורים -  רק ככה מנצחים".

"אני מזדהה עם כל מי ששובת בגלל שעומדים לפטר אותו", אמר נוסע מבוגר, שהמתין גם הוא עם אשתו בתור. "גם אם הייתי צריך להמתין 3-4 שעות הייתי מתגבר על זה, אני פנסיונר. אני תומך במאבק שלהם, יכול להיות שצריך לעשות שם קצת שיפורים ושינויים אבל זה חשוב".

ארמונד, שנסע עם משפחתו לגרמניה, סיפר שלא מרגישים את השביתה ושלא חיכו זמן רב בתור. הוא אף הציע עצות לשובתים: "הם רוצים לעשות בלאגן? שיסגרו את כל השרים בכנסת, שלא יתנו להם לצאת".

טיסות רבות נדחו (עזרי עמרם, חדשות 2)

לא כולם הסכימו: "הלך לי חצי יום"

והיו כמובן גם מי שהתייחסו לעניין במעט פחות הבנה. "לדעתי זה היה מיותר", אמר בן, שטס עם חברים לבוקרסט. "אני רק יודע שאני צריך להגיע לבוקרסט עכשיו ושדחו לנו את הטיסה בשעתיים, הלך לי חצי יום מהחופשה".

"כבר הגשתי תלונה ברשות שדות התעופה נגד פקידה שסגרה את הדלפק", אמר יעקב, נוסע נוסף שהתעכב בתור. "אני לא יודע אם זה קשור לשביתה או לא, אבל תראו את התור הזה, זה לא בסדר".

מוקדם יותר השביתו עובדי ביקורת הגבולות את המעברים, דבר שגרם לעומסים רבים במעבר אל הדיוטי פרי. בין השעה 11:30 ל-12:00 סגרו עובדי רשות שדות התעופה את המעבר בהתאם להסדר עם בית הדין לעבודה.

העיצומים - הזדהות עם עובדי רשות השידור (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בית הדין האזורי לעבודה אישר הבוקר לעובדי רשות שדות התעופה לשבות, אך במתכונת מצומצמת באופן משמעותי, כחלק מצעדי ההזדהות עם עובדי רשות השידור. מדובר באחד הימים העמוסים ביותר בשנה, בהם על פי הערכות צפויים כ-70 אלף נוסעים לעבור בנמל התעופה בסך הכל. העיצומים המצומצמים שנמשכו כחצי שעה בלבד גרמו לעיכובים קלים בטיסות בשעות הבוקר. ״עצם זה שבית הדין לא נתן צו נגד השביתה מדבר בעד עצמו ואני מקווה שהמסר יגיע למי שצריך כדי למנוע פיטורי 1,500 עובדי רשות השידור״, הדגיש יו"ר ועד העובדים פנחס עידן.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לדף הפייסבוק של עזרי עמרם