ברגע האחרון: צומצמה השביתה בנתב"ג

בנמה"ת גובר העומס לקראת שביתת ההזדהות עם עובדי רשות השידור, בין 10:00 ל-12:00. ביה"ד: עובדי המטה ישבתו שעתיים ועובדי המשמרות ישבתו רק במשך חצי שעה, בין 11:30 ל-12:00. כ-70 אלף יעברו היום בנתב"ג

מחר: עיצומים בנתב"ג (ארכיון) (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בית הדין האזורי לעבודה אישר הבוקר (ראשון) לעובדי רשות שדות התעופה לשבות, אך במתכונת מצומצמת באופן משמעותי, כחלק מצעדי ההזדהות עם עובדי רשות השידור. על פי החלטת בית הדין, הצדדים סיכמו כי החל מהשעה 10:00 ועד 12:00 יורשו עובדי המטה והמשרדים לשבות, עובדי המשמרות ישבתו למשך חצי שעה בלבד - בין השעות 11:30 ל-12:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר באחד הימים העמוסים ביותר בשנה, בהם על פי הערכות צפויים כ-70 אלף נוסעים לעבור בנמל התעופה. העיצומים המצומצמים שיימשכו כחצי שעה בלבד צפויים לגרום לעיכובים קלים בטיסות בשעות הבוקר. ״עצם זה שבית הדין לא נתן צו נגד השביתה מדבר בעד עצמו ואני מקווה שהמסר יגיע למי שצריך כדי למנוע פיטורי 1500 עובדי רשות השידור״, הדגיש יו"ר ועד העובדים פנחס עידן.

בעקבות ההשבתה הצפויה בנתב"ג הודיעה כבר אתמול חברת אל-על על הקדמתן ודחייתן של מספר טיסות שהיו אמורות להתקיים במועד השביתה. בין השאר, הוחלט להקדים שלוש טיסות לניו יורק, לונדון ומרסיי ל-09:30, ולדחות טיסה אחת לבוקרשט לשעה 13:00.

העיצומים - הזדהות עם עובדי רשות השידור (יוסי זילברמן, חדשות 2)

עיצומים במעברי הגבול וברשות המסים

מלבד עובדי רשות שדות התעופה הודיעה אמש ההסתדרות על שורה של עיצומי הזדהות נוספים עם עובדי רשות השידור. בשל כך, פעילות מעברי הגבול במעבר אלנבי ונמלי הים אשדוד וחיפה, תושבת היום בין 09:00-12:00. כמו כן מההסתדרות נמסר כי מערך גביית המסים לא יפעל בין 08:00-12:00, ומעברי הסחורות בגבולות המדינה יישארו סגורים עד 11:00.

היום צפוי להתקיים דיון בכנסת על התיקון לחוק, שבמסגרתו צפוי להיות מוקם תאגיד חדש לשידור הציבורי. עובדי רשות השידור מוחים על כך שכחלק מהצעדים הקרובים, צפויים מאות מהם לאבד את עבודתם. שלשום העבירו עיתונאי ועובדי רשות השידור את ליל שישי במשרדי רוממה, וערכו שם קבלת שבת מתוקשרת.

"ההסתדרות אינה מתנגדת לרפורמה, אלא להתנהגות חד-צדדית כוחנית שמבוססת על הצבת עובדות בשטח", הבהיר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. "הצעת החוק עלולה להוביל לסגירת רשות השידור ולפגיעה אנושה בשידור הציבורי בישראל תוך יצירת נורמה של פיטורים בחקיקה. אני קורא למקבלי ההחלטות לפעול בדרך של הסכמות לטובת המשק והציבור".