הירש: "במשטרה עושים שימוש פוליטי בחומרי חקירה"

המועמד למפכ"לות מסיר את הכפפות ומאשים גורמים במשטרה בהצפת חומרים רגישים על מנת לסכל את מינויו. "לא אמצמץ, אלך עד הסוף", אמר למקורביו. חברו הקרוב לחדשות 2: "חוששים ממנו במשטרה, הוא ינקה שם את האורוות"

גל הירש, ארכיון (רויטרס)

מינויו של גל הירש למפכ"ל המשטרה הבא הולך ומסתבך: לאחר הדיווחים על החקירה הבינלאומית שמתנהלת נגד חברות ששמו נקשר אליהן, תת-אלוף (במיל') לא נשאר חייב ויוצא למתקפה חריפה נגד קציני המשטרה, שמנסים לטענתו לסכל את מינויו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"יש גורמים במשטרה שמחזיקים בחומרים רגישים ובוחרים לגנוז אותם לימים שיבואו, ולעשות בהם בבוא העת שימוש פוליטי כמו במקרה שלי", אמר הירש למקורביו, על מי שעשויים להיות פקודיו בקרוב. "בכוונתי ללכת על המהלך הזה בלי למצמץ עד הסוף".

גלעד ארדן, ארכיון (פלאש 90)

אמש (שבת) פורסמו פרטים חדשים על הבדיקה שמתנהלת בעניין החברות: מדובר בבדיקה שהחלה לפני כשנתיים ב-FBI בחשד למעשי שוחד בחברות ששמו של הירש נקשר בהן, חברות שעוסקות בסחר בנשק וייעוץ ביטחוני.

מי שלכאורה היה היעד לשוחד הוא שר הביטחון לשעבר של גיאורגיה, שארצו פנתה לישראל על מנת לבצע חיקור דין בנושא. על פי מידע שהגיע לידי חדשות 2, שר הביטחון ברח מגיאורגיה בעקבות החשדות שעלו נגדו, והוא נמצא כעת בישראל.

בנצי סאו, ארכיון (פלאש 90)

בינתיים ממשיך השר גלעד ארדן לנסות להרכיב את צמרת הארגון. במהלך פגישתם בשבוע שעבר הציע ארדן לממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו להתמנות לנציב שירות בתי הסוהר. סאו דחה את ההצעה כשטען: "כשם שאני סבור שהצנחת מועמד מבחוץ לתפקיד המפכ"ל אינה ראויה, כך לדעתי לא ראוי להנציח לשב"ס נציב מבחוץ".

כמו כן, הבוקר צפוי ארדן להיפגש עם האלופים במיל' דורון אלמוג ויורם יאיר שהיו שותפים להכנת דוחות קשים בנוגע לתפקודו של הירש, זאת לאור בקשותיהם של ההורים השכולים עמם הוא נפגש אתמול.

בריאיון לדנה ויס בחדשות סוף השבוע, אמר חברו הקרוב של הירש, איקי אלנר, כי למרות הסערה סביב מינויו הירש זוכה לתמיכה ציבורית. "מאות ואלפי אזרחים מתקשרים ומבקשים ממנו שלא יוותר, זה רק מחזק אותו שהוא מקבל את האהדה הזו", סיפר.

לדבריו, הסיבה להתנגדות החריפה למינוי מצד בכירי המשטרה היא החשש מפני המהפכה שהוא עלול לחולל בארגון. "גל הירש הוא אשם שעשוי מגרעין קשה של אומץ ונחישות. כשהוא ייכנס למשטרה, אם צריך לנקות את האורוות, הוא האיש שיוכל לעשות את זה. אם יש משהו שעם ישראל זקוק לו זה מפכ"ל שלא חייב כלום לאף אחד".