חשש: אישה משפרעם הצטרפה לדאע"ש

מקורביה של האישה בשנות ה-40 לחייה משוכנעים כי היא עלתה אמש על טיסה לטורקיה - משם חצתה את הגבול לסוריה. מחשש לגורלה הם פנו למשרד החוץ כדי שיסייעו לאתר אותה

נשים מוסלמיות בשטח בשליטת דאע"ש (רויטרס)

אישה בשנות ה-40 לחייה משפרעם נעדרת ביממה האחרונה ואנשים בסביבתה מעריכים כי עזבה את גבולות המדינה על מנת להצטרף לארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי החשד, האישה עלתה אמש (שישי) על טיסה מנמל התעופה בן גוריון לטורקיה, משם חצתה את הגבול לסוריה וזאת על מנת לחבור לפעילי ארגון הטרור האכזרי. קרוביה, שחוששים לגורלה, פנו הבוקר (שבת) למשרד החוץ בתקווה שיסייעו בנושא.

על פי כלי תקשורת ערבים-ישראלים, האישה היא מוסלמית אדוקה שהביעה בעבר רצון להצטרף לשורות הארגון. אנשים מהעיר שפרעם המעורים בפרטי המקרה מקווים כעת שהמדינה תוכל לסייע באיתורה - על מנת להחזירה בשלום לישראל.

פעילי דאע"ש בסוריה, ארכיון (רויטרס)

גורם במחוז הצפוני של המשטרה אישר לחדשות 2 Online שבעלה של האישה שדווחה כנעדרת, הגיע אתמול לתחנת המשטרה מלווה בעורך דינו. לאחר ששהה במקום זמן מה, החליט למשוך את התלונה. בשיחה עם קרוב משפחתה של האישה, הוא טען כי "יש משהו בפרסם, אבל לא הכל נכון עד הסוף. נדע בהמשך פרטים מעודכנים על מה שקרה איתה".

לא מדובר בפעם הראשונה שבה אזרחים ישראלים מצטרפים לארגון: בשנה האחרונה דווח במספר מקרים על צעירים מהמגזר הערבי שניסו להתגייס לשורות דאע"ש - חלקם אף נהרגו בקרבות העזים שמתרחשים בשטחים הנרחבים שעליהם מנסה הארגון להשתלט.

עד למועד פרסום הידיעה לא ניתן היה להשיג את תגובת עיריית שפרעם. ממשרד החוץ לא נמסרה תגובה.