הירש למקורביו: "הכל חוקי, מטפטפים כזבים לסיכול המינוי"

תא"ל במילואים גל הירש, המיועד לתפקיד המפכ"ל מגיב בשיחה עם מקורביו לפרסום אמש שלפיו מתנהלת חקירה סמויה שעשויה להקשות על מינויו. "פעילותי העסקית חוקית ומפוקחת", ציין. "מספרים עלי אגדות". בימים הקרובים הוא צפוי להתייצב בוועדת טירקל

"מספרים עלי כזבים". הירש (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

"מספרים עלי אגדות, פעילותי העסקית חוקית, מפוקחת כדין ומאושרת עד לפרט האחרון". כך אומר הבוקר (שבת) למקורביו תא"ל במילואים גל הירש, המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, בתגובה לדיווח אמש על החקירה הסמויה שמנהלת בימים אלה המשטרה בשיתוף ה-FBI שעשויה להקשות על מינויו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשיחה עם מקורביו הוסיף: "בכל כמה שעות מטפטפים בעלי אינטרסים לתקשורת ידיעות כזב ואגדות שנועדו לגרום נזק ולהשחיר את שמי. זו התנהלות חמורה ומדאיגה המנסה בכל דרך לשבש את תהליך המינוי". בימים הקרובים הוא צפוי להתייצב בפני ועדת השופט טירקל אישור מינויי בכירים.

בנתיים, נפתח עמוד בפייסבוק למען הירש, והוא ממשיך לקבל הודעות תמיכה, זאת לצד הסערה הציבורית שנוצרה בשל מינויו. אחד ממקורביו סיפר הבוקר לחדשות 2 Online: "אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו עוצרים קריירה עסקית מצליחה כדי להיכנס לתפקיד הקשה הזה, התובעני והכי כפוי טובה במדינה, אם לא היו מונעים מתחושת שליחות ועשייה". 

איש יחסי הציבור רני רהב פרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו מכתב גלוי להירש, בו קרא לו להסיר את מועמדותו. "גם אם תעבור לא תוכל לתפקד כמפכ"ל אחרי הביקורת", מציין רהב, ואומר שזו הפעם הראשונה בקריירה שלו שהוא כותב לאדם שמועמד לתפקיד ציבורי. "איך תוכל לנהל את המטה הכללי של משטרת ישראל עם כזו ביקורת ציבורית? אתה לוחם למען המדינה. נפצעת למען המדינה. אתה כיום איש עסקים מצליח. בשביל מה היית צריך את זה?".

התנהלה חקירה סמויה

על פי הדיווח אמש ב"אולפן שישי", במסגרת החקירה נבדק חשד למעשי שוחד בחברות ששמו של גל הירש נקשר בהן. החקירה הסמויה הזו מתנהלת כבר שנתיים ב-FBI, ולפני כחודשיים הייתה התפתחות מסוימת בחקירה שמתנהלת בישראל. ככל הידוע החקירה מסועפת יותר - ומתפרשת גם למדינות אחרות מלבד ישראל וארה"ב. מדובר בשלב ראשוני של חקירה - וטרם נחקרו חשודים.

השבוע, כשארדן בישר שהירש הוא המועמד שלו לתפקיד המפכ"ל, התקשר היועמ"ש לראש אגף החקירות והמודיעין והורה לו לחדול מכל פעולה נוספת ולהעביר אליו את החומרים. עם זאת, יודגש כי אין עדיין שום אינדיקציה ישירה שקושרת את הירש לחשדות.

בנוסף, מתברר כי השר ארדן לא דיווח ליועץ המשפטי לממשלה שהירש הוא המועמד שבחר לתפקיד המפכ"ל. ייתכן שאם היה מדווח לו ערב לפני על בחירתו - וינשטיין היה מציע לו להמתין עם ההכרזה. ההערכה היא שאם לא תגובש חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה אודות מינוי הירש בזמן סביר, תהיה הערכה מחודשת לגבי המינו.

המכתב של וינוגרד לטירקל

ההורים השכולים לחללים ממלחמת לבנון השנייה הודיעו אתמול כי יפסיקו לעת עתה את מחאתם נגד מינויו, זאת לאחר שנפגשו עם השר לביטחון פנים ארדן, והוא הבטיח להם שיבדוק את טענותיהם. בין היתר, הוא ציין בפניהם כי ייפגש עם האלופים במילואים דורון אלמוג וורם יאיר (יה-יה).

אתמול חשפנו בחדשות 2 Online כי השופט בדימוס אליהו וינוגרד, לשעבר יו"ר הוועדה לבחינת אירועי מלחמת לבנון השנייה, שלח שלשום ליו"ר הוועדה למינוי בכירים השופט בדימוס יעקב טירקל מכתב תמיכה באישור מינויו של תא"ל במיל' גל הירש למפכ"ל הבא. "אני ממליץ בפני הוועדה לאשר את המינוי", כתב וינוגרד במכתב שהגיע לידינו.