אשתו של הירש: "הוא הכי ראוי שיש"

על רקע המאבק הציבורי נגד מינויו של תא"ל גל הירש למפכ"ל המשטרה, אשתו התבטאה בפומבי: "אנחנו רוצים מדינה מתוקנת או פרלמנט שכונתי?". בתקופה האחרונה טענה הירש: "עשו לנו רצח אופי, חברים נטשו"

"דבק בנו סיפור מעוות ושקרי" (משה מילנר - פלאש 90)

הקרב על מינוי הירש - המשפחה מתגייסת: בעוד רבים מעמידים את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל בסימן שאלה גדול, בני משפחתו של תא"ל במיל' גל הירש תומכים בו בימים האחרונים מאז התקבלה ההודעה - אך אף אחד מהם לא התראיין. עם זאת, אישתו דונה התייחסה אמש (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלה בקצרה לסערה שעוברת על בעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום היא שיתפה טורי דעה שנכתבו ברשת על בעלה וצירפה מסרים קצרים ואוהדים. בין היתר כתבה הירש, בצירוף לקישורים: "הכי ראוי שיש", "אנחנו רוצים מדינה מתוקנת או פרלמנט שכונתי?" ו-"שם המשחק: ערכים, מנהיגות, יושרה ומקצוענות".

הבוקר צפוי להיפגש השר לביטחון פנים גלעד ארדן עם ההורים השכולים שמוחים נגד מינויו של הירש. ההורים טוענים שמדובר בטעות ואף הפגינו ביומיים האחרונים מול ביתו של ארדן. לפני הפגישה אמרו לחדשות 2 Online כי אם לא ישכנעו את ארדן, יגיעו גם לנתניהו.

בתחילת החודש התייחסה גב' הירש לדברים החמים שאמר הרמטכ"ל רב-אלוף איזנקוט לבעלה בטקס סיום תפקידו כסגן מפקד מפקדת העומק. "אף שכך רשום במילון אבן שושן, לא כל דורון זה מתנה. בסוף השבוע האחרון העניק לנו הרמטכ"ל איזנקוט דורון אמיתי", כתבה אז.

ארדן ייפגש היום עם ההורים השכולים (עמוד הפייסבוק של גל הירש, יונתן סינדל / פלאש 90)

"עברנו רצח אופי, רבים נטשו אותנו"

הירש הגיבה בחודש שעבר גם לתדמית השלילית שדבקה בבעלה בתשע השנים שחלפו מאז מלחמת לבנון השנייה: "אנחנו משפחה מלוכדת וחזקה אבל קשה היה לנו להתמודד עם רצח אופי, ביקורת קטלנית ושקרית, השמצות והשחרות שיטתיות כפי שחווינו במשך שנים. רבים נטשו אותנו פתאום, כבר לא היינו אהובים ולא מצאנו את הסיבה לכך. מכונה משומנת השמיצה אותנו ולא היו לנו הכלים להתגונן, היינו לבד".

"אנשים ירדו לחיינו, דבק בנו סיפור מעוות ושיקרי והוא השפיע על חיינו השפעה שאין לתארה", היא הוסיפה בפוסט האישי שזכה לתגובות אוהדות רבות. "זה הגיע אל סף ביתנו, זה הגיע אל בתי הספר של הבנות, אל מקום העבודה, אל הרחוב. זה פגש בנו בכל מקום. וזה נכנס גם אל תוך הבית וחיינו שנים ארוכות בכאב גדול, בתחושת אי-צדק, עוול, תסכול".

הירש הודתה לשופט העליון בדימוס מישאל חשין שהתבטא לטובת בעלה: "אני רוצה להודות למשפחה היקרה שלנו, לחברי האמת שהלכו איתנו כל הדרך ובמיוחד לשופט מישאל חשין שאנחנו כבר מרשים לעצמנו לקרוא לו מישה, אדם אהוב ויקר ונחוש מאין כמותו. תודה גם לאליעד שרגא ולתנועה לאיכות השלטון וכל ההערכה לשופט אליהו וינוגרד על היושרה. נמשיך בחיינו ונהיה קודם כל משפחה מצטיינת. מתוך הבית שלנו נמשיך לשמור על המדינה ולאהוב אותה".

משרד המשפטים בוחן את המינוי, סאו יישאר זמנית במשטרה

גם שרת המשפטים איילת שקד הצטרפה אמש לתומכי הירש: "הוא קצין מקצועי, חושב מחוץ לקופסה, אנליטי, לומד מהר, מלא מוטיבציה, ערכי וציוני בכל רמ"ח אבריו. אין ספק שמשטרת ישראל עומדת כיום בפני אתגרים אדירים בשיקום יכולותיה ומעמדה". שקד איחלה להירש "הצלחה מרובה בהובלת המשטרה לעמידה באתגרים האלה".

במשרד המשפטים עוברים בקדחתנות על החומרים שנאספו אודות פעילותו העסקית של המועמד הנבחר - זאת על מנת לבדוק אם יוכלו להגן על המינוי.  במשרד המשפטים מגבשים חוות דעת אודות הבחירה בהירש - וזו עשויה להיות חוות דעת קריטית, על רקע קולות הביקורת. צוות בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, עובד בקדחנות על החומר במקביל לוועדת טירקל - זאת כדי לקבוע את עמידותו של התיק והאם למעשה, יוכל היועץ המשפטי להגן על מינויו של הירש בבג"ץ.

ביום רביעי התקיימה ישיבה ראשונה של הצוות, שימשיך בעבודתו עד לכניסת השבת - זאת על מנת לעמוד בלוח הזמנים לקראת כניסתו של הירש לתפקיד - אם וכאשר יאושר מינויו. הקריטריונים שיקבעו בסופו של דבר האם הירש יוכל להתמנות לתפקיד הבכיר הם ניסיון ניהולי, האם הוא יכול לבסס מעמד של מפכ"ל - והאם חלילה לא נפלו פגמים ניכרים בפעילותו העסקית.

בתוך כך, נודע לראשונה לחדשות 2 כי ממלא מקום המפכ"ל, ומי שהיה אחד המועמדים המובילים לתפקיד, ניצב בנצי סאו, לא יפרוש מיד מהמשטרה - אלא יישאר למשך 4 חודשים נוספים, עד לינואר 2016 - במהלכם יסייע להירש להיכנס לתפקידו. סאו ימשיך לכהן כממלא מקום מפכ"ל המשטרה עד למינויו של גל הירש - זאת בהנחה שהוא יעבור את כל המכשולים וימונה. עד לפרישתו, ימונה סאו לממלא מקום סגן המפכ"ל וימשיך לכהן כמפקד מחוז תל אביב.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני