תיעוד בלעדי: הקטטה ההמונית ליד מיטת עלאן בברזילי

בני משפחה וחולים כאחד נראים בתיעוד רצים במסדרונות המחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים באשקלון. החשודים שנעצרו אתמול הובאו לדיון בהארכת מעצרם, ואביו של אחד מהם טען: "הוא רק ניסה להגן עלי"

כך נראתה התקרית האלימה בבית החולים באשקלון: אתמול (חמישי) נחשף תיעוד הקטטה בין בני משפחתו של מוחמד עלאן לבין קרובי מאושפזים אחרים בברזילי, בה נעצרו חמישה מהמעורבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התיעוד נראים קרובי משפחה וחולים כאחד רצים במסדרון המחלקה לטיפול נמרץ ולוקחים חלק בתקרית האלימה. בני משפחתו של עלאן טענו שלא הורשו להכנס למחלקה בשל אפליה. אחרים שהיו במקום טענו כי בני המשפחה נהגו באלימות. אביו של אחד החשודים שנעצרו טען היום כי רק ביקש להגן עליו וכי מעצרו לא היה מוצדק. אתמול הובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם, ביניהם גם לוחם לשעבר שהשתתף במבצע צוק איתן ובני משפחתו של עלאן.

גם שבוע לאחר שהפסיק את שביתת הרעב בעקבות פסיקת בג"ץ להקפיא את צו המעצר המנהלי נגדו, נוכחותו של פעיל הג'יהאד מוחמד עלאן בבית החולים ברזילי באשקלון ממשיכה לעורר מתחים ומחלוקות. לפני כיומיים פרצה הקטטה ההמונית במחלקה לטיפול נמרץ.

עלאן בבית החולים. ארכיון (שלמה מור)

סמוך לשעה 20:30 דווח למשטרת המחוז הדרומי על עימותים אלימים בין יהודים לערבים בבית החולים. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום פעילו להפריד בין עשרות המתקוטטים. השוטרים עצרו 5 מעורבים בחשד להפרת הסדר הציבורי, בהם גם אחיו של עלאן. ארבעה בני אדם נפגעו קל ונזקקו לטיפול רפואי.

"קצין הביטחון ביקש ממשפחת עלאן לפנות את השטח בכניסה לטיפול נמרץ, אחד מהם התעצבן והתחיל לקלל", סיפרה לחדשות 2 Online עדת ראייה. "אחי אמר לו 'מה אתה מקלל, זה מקום שלנו, בית חולים שלנו', ואז אחד מהאחים של עלאן נתן לאחי אגרוף".

לדבריה, בשלב זה הגיעו קרובי משפחה ומבקרים של חולים נוספים המאושפזים במחלקה ובמקום פרצה קטטה המונית בהשתתפות עשרות בני אדם. "המשטרה הגיעה והתיזה על כולנו גז פלפל" סיפרה.