עבודות הרכבת הקלה מתרחבות לרמת גן: צומת עלית נחסם

בשל תחילת עבודות הרכבת הקלה ברמת גן הערב, יחלו שינויים בתנועה שצפויים להימשך לפחות כשנה, עד תחילת השלב השני של העבודות בעיר. השר כץ: "נוקטים בכל האמצעים כדי להקל על הציבור"

מחמישי: עבודות הרכבת הקלה גם ברמת-גן (יח"צ)

כחודש מתחילת עבודות התשתית של הרכבת הקלה בתל אביב, גם רמת גן מצטרפת לרשימת הערים תחת עבודה: הערב (חמישי) בשעה 20:00 החלה בניית תחנת הרכבת הקלה הראשונה בעיר. צומת עלית נחסם לתנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות תחילת העבודות יחולו מספר שינויים בהסדרי התנועה:

תחנת אבא הלל

שיבושי התנועה הצפויים: לאורך כל שלבי הביצוע, יישארו רחוב ז'בוטינסקי ורחוב אבא הלל פתוחים לרכב פרטי ולתחבורה ציבורית; שינויי התנועה כוללים ביטול פניות שמאלה, צמצום נתיבים ורמזורים חדשים.

שינויים בתחבורה הציבורית: באזור תחנת "אבא הלל" - רחוב ז'בוטינסקי ורחוב אבא הלל יישארו פתוחים לתנועה לאור ביטול הפנייה שמאלה מרחוב ז'בוטינסקי לאבא הלל, הקווים המגיעים מתל-אביב ופונים מרחוב ז'בוטינסקי שמאלה (לכיוון צפון) לרחוב אבא הלל, ימשיכו לנסוע ברחוב ז'בוטינסקי עד אזור מגדלי התאומים, שם יעשו סיבוב פרסה, יחזרו לאורך רחוב ז'בוטינסקי ויפנו (ימינה) לרחוב אבא הלל - למסלולם הרגיל. עבור חלק מהקווים תתווסף תחנת אוטובוס ברחוב ז'בוטינסקי לכיוון מערב, מעט אחרי פינת רחוב זיסמן (בורסת היהלומים).

תחנת ביאליק

שיבושי התנועה הצפויים: לאורך כל תקופת העבודות לא תיסגר לתנועה דרך ז'בוטינסקי. מדרך ז'בוטינסקי לא תתאפשר פנייה שמאלה (לבאים ממערב) לרחוב התקווה. הכניסה לשדרות הילד מכיוון דרך ז'בוטינסקי תיחסם לתקופה של כשנתיים. תוסדר כניסה חלופית מרחוב ד"ר כהן.

שינויים בתחבורה הציבורית: באזור תחנת "ביאליק" - רחוב ביאליק יישאר פתוח לתנועה ללא כל הפרעה. לא צפוי שינוי במסלולי הקווים. עם זאת, לאור העבודות צפויה העתקה של תחנת אוטובוסים. התחנה הקיימת בגדה הצפונית של דרך ז'בוטינסקי, מול שדרות הילד תועתק מזרחה, אל מול פינת רחוב הרצל.

עבודות הבנייה יתבצעו בשני שלבים: בשלב הראשון, תחל העבודה על צידה הדרומי של תחנת הרכבת, כאשר בעוד כשנה יכוסה חלק זה של התחנה במשטח פלדה ועליו משטח בטון שיאפשר לתנועה לזרום מעל העבודות התת-קרקעיות. בשלב השני, ייחפר המקטע המרכזי בתחנה התת-קרקעית ולאחריו המקטע הצפוני. בהמשך, תיבנה תחנה נוספת בעיר.

כיצד תשתנה התנועה בעיר? (נת"ע)

שר התחבורה, ישראל כץ, הבטיח כי "העבודות יתנהלו תוך מזעור הפגיעה בסדר ובאורח החיים של תושבים ככל שניתן. אנחנו נוקטים בכל האמצעים כדי להקל על הציבור, ונערכים לכך בצורה רצינית ויסודית".