עיוור לא הורשה לעלות עם כלבתו לאוטובוס: "הנהג צעק ונעל אותי"

יניב אלימלך הוא לקוי ראייה שביקש לנסוע עם כלבת הנחייה שלו באוטובוס מירושלים לרמת גן. הנהג, שכנראה לא ידע שהחוק מחייב אותו להעלות את הנוסע עם הכלבה ללא שום תנאי, לא הסכים לצאת לדרך וצעק על הנוסע. "ממש נפגעתי", סיפר הנוסע לחדשות 2. חברת "אפיקים" בתגובה: "מתנצלים, נבצע ריענון נהלים"

"ממש נפגעתי". אלימלך וכלבתו, היום (חדשות 2)

יניב אלימלך, לקוי ראייה הנעזר בכלבת נחייה, הגיע אמש (רביעי) לתחנה המרכזית בירושלים וניסה לעלות על קו 400 של חברת "אפיקים" לרמת גן. אלא שנהג האוטובוס לא איפשר לאלימלך - המחזיק בכל האישורים הנדרשים - לעלות לאוטובוס. הטענה: עליו לשים מחסום פה לכלבתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התקרבתי לנהג, הראיתי לו את תעודת העיוור ואת הרישיון של הכלבה, והוא עדיין אמר שעל פי חוק היא חייבת לעלות עם מחסום", שיחזר אלימלך בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "הסברתי לו שהוא טועה, הנהג המשיך לצעוק. בשלב מסוים נמאס לי שהוא צועק עליי מול כולם, אז אמרתי לו שאני נכנס לאוטובוס ושהוא יכול להתקשר למשטרה כי החוק מאפשר לי לעלות איתה לאוטובוס".

בשלב זה דומם נהג האוטובוס את המנוע, ירד מהאוטובוס והותיר את אלימלך עם כלבתו ויתר הנוסעים בפנים למשך כ-20 דקות. "אני לא יכול להסביר את התחושה הקשה הזאת שאתה נעול באוטובוס אחרי שצעקו עליך שאתה לא יכול לעלות עם הכלב שהוא בעצם העזרה שלך", אמר אלימלך.

"אמרו 'אתה רוצה להתלונן? תשלח פקס'"

בסופו של דבר התרצה הנהג, שב לאוטובוס וביצע את הנסיעה. "הוא כנראה בירר והתחיל בנסיעה, הוא אפילו לא התנצל", טען אלימלך. "ניסיתי תוך כדי להתקשר לחברת אפיקים, להתלונן על המקרה, לפחות שיסבירו לנהג את החוק, אבל אף אחד לא כל כך דיבר איתי שם בחברה, אמרו 'אתה רוצה להתלונן? תשלח פקס', וככה הם סגרו את הסיפור. ממש נפגעתי".

יש לציין כי על פי החוק לקויי ראייה אכן רשאים לעלות על כל אמצעי תחבורה ציבורית יחד עם כלב נחייה, ללא מגבלות וללא תשלום עבור הכלב. אי עמידה בתנאים אלו מהווה עבירה על החוק.

מחברת "אפיקים" נמסר בתגובה: "נהג האוטובוס סבר בטעות בשל חוסר ידיעת התקנה הרלוונטית כי כלב נחייה המלווה נוסע בעל לקות ראייה חייב בתשלום וכן להיות עם זמם על פיו. משלא השתכנע מהסברי הנוסע, פנה אל גורם מקצועי בחברה ומשקיבל תשובה אפשר לנוסע לעלות. לצערנו פעל הנהג בניגוד לתקנות התעבורה ולנהלי החברה ככל שמדובר בהסעת נוסעים בעלי מוגבלויות. למרות שמדובר בתום לב, חברת אפיקים מבקשת להתנצל בפני הלקוח ותבצע ריענון נהלים כדי שמקרה כגון זה לא יחזור בשנית".