ריבלין: "אין מלחמת דת בישראל"

חודשיים לאחר הצתת הכנסייה, נשיא מדינת ישראל נפגש עם מנהיגי הקהילה הנוצרית והבטיח להם שהמדינה תשמור על חופש הדת. על ההצתה אמר ריבלין: "זהו מעשה קיצוני של אנשים שאינם מייצגים את מדינת ישראל ואת עמדתה"

ריבלין בביקור בכנסייה שנשרפה בטבחה (מארק ניימן/ לע"מ)

"נמשך להבטיח את חופש הדת": נשיא המדינה ראובן ריבלין, שיבקר בשבוע הבא באיטליה וייפגש עם האפיפיור, סייר היום (חמישי) ב"ארץ המנזרים" שבבקעת הירדן ונפגש עם בכירי העדות הנוצריות בארץ. בביקורו, שמגיע לאחר מספר אירועי אלימות ובראשם הצתת הכנסייה בטבחה, ביקש ריבלין להרגיע את הרוחות ולקרוא לשמירה על דו קיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זהו כבוד גדול להגיע הנה אל המקום השלו והמרשים הזה שמהווה סמל לקיום המשותף של מאמיני כל הדתות", הוסיף הנשיא. "אנחנו כאן כדי להבהיר - אין מלחמת דת במדינת ישראל. זהו מעשה קיצוני של אנשים שאינם מייצגים את מדינת ישראל ואת עמדתה. אנחנו נדאג לכך שבעלי האמונות כולם יוכלו לפרוח במדינת ישראל באופן שיגשר על כל מחלוקת או בעיה".

ריבלין הוסיף: "מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, דמוקרטית ויהודית, תמשיך להבטיח את חופש הדת לכל המאמינים החיים בה".

את הסיור בארץ המנזרים ליוו מתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי ומפקד אוגדה 162, תא"ל נדב פדן. במהלך הסיור הניח הנשיא זר על קבר האחים של בית הערבה הישנה שהוקם לאחר מלחמת ששת הימים.

לאחר מכן המשיך ריבלין לביקור בכנסיית "נס הלחם והדגים" שהוצתה בחודש יוני האחרון, סקר את הנזק הרב שנגרם ושמע על עבודות השיקום. האב גרגורי קולינס, ראש המסדר הבנדיקטיני בישראל, הודה לנשיא על התמיכה שהביע בו בשיחתם ביום בו בוצעה ההצתה בכנסיה, ושיבח את משטרת ישראל על פענוח הפשע.