מכתב האב השכול לוועדת טירקל

פרסום ראשון: יממה לאחר ששוחח עם השופט בדימוס יעקב טירקל בטלפון, האב השכול חיים צמח שלח מכתב חריף ליו"ר הוועדה בבקשה לפסול את מינויו של תא"ל (במיל') גל הירש לתפקיד המפכ"ל. "להירש לא היה האומץ להסתכל למשפחה שכולה בעיניים, אני לא סומך עליו", כתב אביו של עוז צמח ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה

"אסור שיהיה אחראי על חיי אדם" (עמוד הפייסבוק של גל הירש)

נמשך המאבק נגד מינויו של המפכ"ל ה-18 של ישראל: חיים צמח, אביו של עוז צמח ז"ל שנהרג בסוף מלחמת לבנון השנייה, שלח הבוקר (חמישי) מכתב חריף ליו"ר הוועדה למינוי בכירים השופט בדימוס יעקב טירקל וקרא לו לפסול את מועמדותו של תא"ל (במיל') גל הירש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נגזר עלינו בעל כורחנו להיות שומרי הסף של המדינה, שילמנו על הגנתה מחיר יקר מאוד שלא ניתן לכמת", כתב צמח לטירקל. "גל הירש נכשל מבחינתי בהיבט האישי על שלא החזיר את עוז הביתה, וגם בהיבט הלאומי, במבחן הכי משמעותי של מדינה - במלחמה".

"לגל הירש לא היה את האומץ להגיע אלינו, להסתכל למשפחה שכולה בעיניים ולהסביר את נסיבות נפילת יקירנו", הוסיף צמח במכתבו הנוקב. "מפקד כזה אסור שיהיה אחראי על חיי אדם בעתיד. אני לא סומך עליו ולא רוצה לתת לו הזדמנות שנייה להיות אחראי על חיי משפחתי וחיי אזרחי המדינה".

יכריע את גורל המינוי. השופט טירקל (Hadas Parush/Flash90)

במכתבו הבהיר צמח כי האחריות על המינוי "ההזוי" מוטלת לפתחם של השר לביטחון הפנים ארדן וראש הממשלה נתניהו וביקש להופיע בפני ועדת טירקל כדי "לנסות לשכנע לפסול את המינוי".

בכירי משטרה והורים שכולים נגד המינוי

אתמול התקשר צמח לשופט טירקל וביקש ממנו באופן אישי למנוע את מינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל. "מי שלא הוכיח את עצמו בצבא לא יכול להיות אחראי על כל מדינת ישראל, וזה מה שהולך להיות", אמר לו צמח. הקלטת השיחה הגיעה לידי חדשות 2 Online.

אמש הגיעו מספר הורים שכולים לביתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן והפגינו שם נגד מינויו של הירש. יואב צור, אביו של איתמר ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה, זעק: "בחרת את עלוב הביצועים".

אמש גם קיימו חמישה מפכ"לים בדימוס וכ-30 ניצבים בדימוס כינוס חירום ודנו בדרכים למנוע את מינויו של תא"ל (במיל') גל הירש לתפקיד המפכ"ל ה-18 של מדינת ישראל. בתום הכינוס החליטו הבכירים לשעבר לפנות למבקר המדינה ולחברי ועדת טירקל ולשטוח בפניהם את טענותיהם נגד המינוי.

במהלך הכינוס התבטאו הבכירים בחריפות נגד המינוי של הירש, כשבמוקד הביקורת עמד השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. "שר שממנה מפכ"ל מהסוג הזה אינו מבין את עבודת המשטרה", אמר המפכ"ל לשעבר יהודה וילק. "השר הזה מדרדר את המשטרה למחוזות שעוד לא ידענו כמותם", הוסיף בכיר אחר.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני