מי משחית את פינת ההנצחה לזכרו של חלל צוק איתן?

בפעם השנייה בתוך חודש בלבד פינת ההנצחה למפקד אורן נוח שנפל באסון הנגמ"ש במבצע צוק איתן הושחתה. "זה קרה במהלך הלילה, זה מישהו שהגיע מאד מוכן", מספרת חברה קרובה ומדגישה: "הפעם נגיש תלונה במשטרה"

הספסלים נשברו לחלוטין

חבריו של אורן נוח, שנפל באסון הנגמ"ש לפני כשנה במהלך מבצע צוק איתן, חיפשו דרך להנציח אותו שתשקף את הרגעים היפים שחוו ביחד. הם החליטו להקים במעיין שאליו אהב ללכת פינה לזכרו. הם התקינו על גדות נביעת מים בעמק יזראעל דק עץ וספסלים, פינה בה יוכל לשבת כל מי שיחפוץ בכך. אבל מישהו החליט להרוס אותה, ולא בפעם הראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייבסוק

בפעם השנייה בחודש האחרון, חבריו ובני משפחתו של אורן מזועזעים והמומים לאחר ששוב הושחתה הפינה היקרה ללבם. את הסיפור הם פרסמו בפוסט באתר חיילים מצייצים. "לפני שבוע סיימנו לשפץ שוב, שמנו ספסלים חדשים חיזקנו עם ברגים את השלט שנעקר וחיזקנו עם בטון", מספרת עומר בן צבי, אחת מחברותיו הקרובות של עומר. "מישהו שהגיע מאוד מוכן הרס הכל - את השלט הוא עקר ביסודיות מסביב, הספסלים שבורים לגמרי".

הבטון שנעקר סביב השלט

בן צבי מספרת כי פינת הזיכרון הוקמה בתיאום עם כל הרשויות הרלוונטיות. לא ברור להם מי עומד מאחורי מעשי הוונדליזם. "בפעם הראשונה שראינו את המקום הפוך החלטנו שלא לחפש אשמים ולא להגיש תלונה במשטרה, אלא פשוט לשפץ את המקום", היא מסבירה. עכשיו הם משנים גישה.

בני משפחתו של אורן ההמומים החליטו להגיש תלונה במשטרה על ההשחתה. "הפעם לא נעבור על זה בשתיקה", מסרו בני המשפחה.