שחר גרינשפן חוגגת בת מצווה מאוחרת

לפני כחמש וחצי שנים, נהג שיכור עלה על אי תנועה ופצע אנושות את שחר גרינשפן, אז ילדה בת 12. מאז, בתהליך שיקום ארוך וקשה, היא הצליחה ללמוד לתקשר עם בני משפחתה באמצעות כתיבה. לאורך התהליך, היא הציבה לעצמה מטרה להגשים את מה שלא הספיקה לפני התאונה - לחגוג בת מצווה

במשך כמעט 6 שנים חיכתה שחר גרינשפן לרגע הזה, שבו תקבל את פניהם של האורחים בחגיגת בת המצווה שלה. הערב (רביעי) זה קרה באירוע מרגש במיוחד. "זה לא שיש פה מין חגיגה גדולה של ניצחון, זה פשוט עוד צעד אחד בדרך בשביל שחר", אמרו בני משפחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייבסוק

בנובמבר 2009 היתה אמורה שחר, אז בת 12, לחגוג בת מצווה כמו שאר חברותיה לכיתה. נהג שיכור שעלה על אי תנועה, פצע אותה אנושות, והותיר אותה משותקת. במשך שנים התקשתה שחר לתקשר עם קרוביה, אבל במסגרת תהליך שיקום הצליחה להתחיל לכתוב.

עכשיו, בגיל 18, היא מגשימה את אחד החלומות שליוו אותה לאורך ההליך הארוך. "אני רוצה לחגוג בת מצווה", כתבה אז לבני משפחתה. אמה הסבירה כי שחר לא היתה מוכנה לקבל את העובדה שעבר זמן רב מאז התאונה והיא כבר לא בת 12.

על התאונה ועל המאבק הארוך בעונש הקל שקיבל הנהג הפוגע, קנס של 1000 שקלים, שחר לא מוכנה לדבר. עם זאת, במהלך הליך השיקום שלה הדבר הראשון שכתבה היה: "אם שותים לא נוהגים".

הערב משפחת גרינשפן יכולה סוף סוף לשמוח ושחר יכולה לומר, אמנם באיחור, שהיא חגגה בת מצווה. "אנחנו מקווים שהיא תזכור את זה", אמרו בני המשפחה. "לשחר יש בעיות בזיכרון לטווח קצר ואנו מקווים שהיא לא תקום מחר בבוקר ותגיד שהיא רוצה בת מצווה".