בית החולים ברזילי: קטטה המונית ליד מיטתו של עלאן

עימות אלים פרץ בין בני משפחתו של פעיל הג'יהאד מוחמד עלאן לבין קרובי משפחה של חולים אחרים במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. כוחות גדולים של משטרה שהגיעו למקום הפרידו בין הצדדים ועצרו 5 מתפרעים. 4 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי

גם שבוע לאחר שהפסיק את שביתת הרעב בעקבות פסיקת בג"ץ להקפיא את צו המעצר המנהלי נגדו, נוכחותו של פעיל הג'יהאד מוחמד עלאן בבית החולים ברזילי באשקלון ממשיכה לעורר מתחים ומחלוקות. הערב (רביעי) פרצה קטטה המונית בין בני משפחתו של עלאן לבין קרובי מאושפזים אחרים בתוך בית החולים - במחלקה לטיפול נמרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 20:30 דווח למשטרת המחוז הדרומי על עימותים אלימים בין יהודים לערבים בבית החולים. כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום פעילו להפריד בין עשרות המתקוטטים. השוטרים עצרו 5 מעורבים בחשד להפרת הסדר הציבורי, בהם גם אחיו של עלאן. ארבעה בני אדם נפגעו קל ונזקקו לטיפול רפואי.

עלאן בבית החולים. ארכיון (שלמה מור)

"קצין הביטחון ביקש ממשפחת עלאן לפנות את השטח בכניסה לטיפול נמרץ, אחד מהם התעצבן והתחיל לקלל", סיפרה לחדשות 2 Online עדת ראייה. "אחי אמר לו 'מה אתה מקלל, זה מקום שלנו, בית חולים שלנו' ואז אחד מהאחים של עלאן נתן לאחי אגרוף".

עימותים קודמים מחוץ לבית החולים (Hadas Parush, פלאש 90)

לדבריה, בשלב זה הגיעו קרובי משפחה ומבקרים של חולים נוספים המאושפזים במחלקה ובמקום פרצה קטטה המונית בהשתתפות עשרות בני אדם. "המשטרה הגיעה והתיזה על כולנו גז פלפל" סיפרה.