הרבנות מציגה: ברית מילה בחינם

בתמיכת הרב הראשי לישראל דוד לאו, הכריז ארגון "בנועם" שאמור להתחרות בארגון "צוהר" הוותיק וביוזמות האלטרנטיביות לשירותי דת על פרויקט חדש, במסגרתו יערכו טקסי המילה בחינם. ההכרזה על היוזמה החדשה מלווה בקמפיין של מערך הגיור לשיפור תדמיתו, על רקע ההכרזה על הקמת בתי דין עצמאיים לגיור

הרבנות הראשית עולה למתקפה: אחרי היוזמות האלטרנטיביות בגיור בכשרות ובעריכת חופות, הרבנות הראשית מנסה להציג פנים חדשות. בשבועות האחרונים הוקם ארגון רבנים בשם "בנועם", שאמור להתחרות בתמיכת הרבנות בארגון רבני "צוהר" הוותיק ולהציע יהדות מסבירת פנים. היום (רביעי) הודיעו בארגון על מיזם חדש: עריכת ברית מילה חינם לכל דורש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הפרויקט, יפעלו רבני "בנועם", שלדברי אנשי הארגון חרטו על דגלם לספק שירותי דת לאזרחי ישראל, "תוך מתן יחס מאיר עיניים ושמירה על ההנחיות ההלכתיות של הרבנות הראשית לישראל". קבוצת המוהלים הראשונה שהצטרפה למיזם, מונה כ-30 מוהלים בפריסה ארצית שיבצעו את הבריתות ללא דרישת תשלום ובכך יובילו למהפכה בתחום.

טקס השקת הפרויקט התקיים בלשכתו של הרב הראשי דוד לאו שבירך על היוזמה. "מדובר במהפכה ממנה ייהנו אזרחי ישראל כולם, ללא יוצא מן הכלל", אמר הרב. "היוזמה החשובה הזו של ארגון 'בנועם', היא חלק מהחזון אותו מובילה הרבנות הראשית להנגשת שירותי הדת לאזרחי ישראל בצורה מאירת פנים ומקרבת לבבות".

קמפיין נגד "גיור כהלכה"

המהלך הזה מגיע כחלק ממלחמתה של הרבנות על שמה הטוב. בשבוע הבא יעלה קמפיין בעלות של מאות אלפי שקלים מטעם מערך הגיור הממלכתי, שיקרא למתגיירים לפנות אליו, על רקע הודעתם של שורת רבנים על הקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור בשם "גיור כהלכה". מי שיעמוד בראש הרשת האלטרנטיבית הוא הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים.

מתוך קמפיין הגיור

הרבנים שעומדים מאחורי היוזמה הדגישו כי בתי הדין החדשים "יעמדו על קיום דרישות ההלכה בגיור באופן מלא, לצד ליווי המתגיירים לאחר הגיור". הרבנים וראשי הארגונים קראו לראשון לציון הרב יצחק יוסף לשתף פעולה עם המיזם החדש. לדבריהם, מדובר במהלך שנועד לתת מענה לאלפי אנשים שמעמדם האישי אינו יכול להיות מוסדר במצב העניינים הקיים.

למרות סמיכות האירועים, אגף הגיור במשרד לשירותי דת מדגיש כי קמפיין הגיור תוכנן הרבה לפני פרשת בתי הדין ויושק ביום ראשון הקרוב בלי קשר אליו. "מדובר בקמפיין שנתי, ולראייה - גם הקמפיין של שנה שעברה הושק בסוף אוגוסט", נמסר. "חשוב לציין כי בניגוד לבתי הדין האלטרנטיביים לגיור, התהליך תחת אגף הגיור במשרד לשירותי דת כפוף לרב הראשי ועל כן מוכר על ידי הרבנות, באופן רשמי על ידי מדינת ישראל ובעולם. הגיור ללא עלות, במגוון שפות, עם ליווי אישי וקהילה מלווה ותומכת".