הבוקר: כ-600 מבקשי מקלט נוספים ישוחררו

מספר המסתננים האפריקנים ששוחררו ממתקן חולות יגיע הבוקר לכ-1,200, עם שחרורם של 600 מבקשי מקלט נוספים. על רקע השחרור הצפוי מתברר כי ישראל מקיימת מגעים חשאיים עם מדינה אפריקנית שתקלוט מהגרי עבודה שיעזבו מרצונם בתמורה למענק כספי

600 מבקשי מקלט נוספים ישוחררו (עזרי עמרם, חדשות 2)

לאחר שכ-600 מהגרים מאפריקה השתחררו אתמול ממתקן חולות בנגב, הבוקר (רביעי) ישתחררו 600 מסתננים נוספים שיפוזרו ברחבי הארץ. לחדשות 2 נודע כי במקביל מקיימת ישראל מגעים עם מדינה אפריקנית שתקלוט מסתננים שיעזבו את ישראל מרצונם בתמורה למענק כספי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה לא נחשף שמה של המדינה באפריקה שעמה מתנהלים המגעים. עד כה חתמה ישראל על "הסכמי מדינה שלישית" עם אוגנדה ורואנדה וגורמים במשרד הפנים מבהירים כי בשלב זה לא נחשפת זהותה של המדינה הנוספת כדי לא לפגוע במגעים החשאיים.

מגעים עם מדינה אפריקנית נוספת, שלום. ארכ (רויטרס)


גם על המסתננים שישתחררו היום יחול הנוהל שקבע שר הפנים סילבן שלום, שלפיו אסורה עליהם הכניסה לתל אביב ולאילת. למרות שמדובר בתקנה לא פשוטה לאכיפה, מאחר שמספר המשוחררים קטן מאוד ביחס למספר מבקשי המקלט שכבר נמצאים ברחובות הערים, השר שלום הורה לפקחי ההגירה להפעיל אכיפה מוגברת ולנסות לאתר את מי שיפר את הנוהל.

על רקע השחרורים הפגינו הערב כ-100 מתושבי דרום תל אביב מול גינת לוינסקי במחאה על ההחלטה, שכן לטענתם מבקשי המקלט ימצאו את דרכם חזרה לתל אביב. "אנחנו לא מסוגלים ללכת ברחוב, הבנות מוטרדות מינית והגברים מאויימים", אמרה בכעס טליה מזרחי, תושבת שכונת יד אליהו. "בג"ץ שוב הפקיר אותנו למסתננים".