"זלזול וחוסר הבנה בסיסי של המשטרה"

לאחר ההודעה על מינויו של תא"ל במיל' גל הירש למפכ"ל הבא, גוברת הביקורת בתוך המשטרה על ההחלטה למנות גורם חיצוני לעמוד בראש הארגון. במקביל, ניצב בנצי סאו ששימש עד כה כממלא מקום המפכ"ל הודיע לשר ארדן על רצונו לפרוש מתפקידו

סאו, הלוי, ודביר. ארכיון (פלאש 90)

ביקורת במשטרה לאחר מינוי גל הירש לתפקיד המפכ"ל. במסגרת הביקורת, המגיעה בעיקר מהקצונה הבכירה בארגון, נטען כי ההחלטת השר ארדן "מבטאת זלזול במשטרה, ומצביעה על חוסר הבנה בסיסית של האופן שבו עובד הגוף הזה". בנוסף זועמים במשטרה על ההחלטה למנות אדם שפיקד בעברו על אוגדה בלבד - לעמוד בראשות ארגון המונה כ-30 אלף שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לביקורת הצטרפו גם מספר מפכ"לים בדימוס שתקפו את החלטתו של ארדן. "השתיקה שלנו אומרת הכל, זו פשוט בושה גדולה, לא ייאמן שדבר כזה קורה. לא האמנו בחלומות הכי גרועים שלנו שזה יקרה", אמר אחד מהם.

אחר הצהריים (שלישי) זימן השר ארדן ללשכתו את בנצי סאו לצד שני המועמדים הנוספים שסומנו מתוך שורות המשטרה - הניצבים יורם הלוי וזוהר דביר - והודיע להם על החלטתו למנות את הירש. "השר הביע את הערכתו הרבה לעשייה המקצועית והמסורה שלהם וביקש מהם להמשיך את שירותם במשטרה כחלק מהסגל הפיקודי הבכיר", נמסר מלשכת ארדן.

בעקבות ההחלטה הודיע ניצב סאו, המשמש כממלא מקום המפכ"ל, כי יפרוש משורות המשטרה ב-1 בספטמבר.לעומת סאו, ניצב יורם הלוי הודיע כי הוא יישאר בתפקידו.

"זלזול וחוסר הבנה", ארדן (יהונתן סינדל)

אם מינויו של הירש יאושר על ידי ועדת טירקל ועל ידי ראש הממשלה, הוא יהיה המפכ"ל השני בתולדות המשטרה שלא מגיע משורות המשטרה. קדם לו אלוף (במיל') הרצל שפיר שמונה ב-1980 לתפקיד המפכ"ל ה-7 של משטרת ישראל.

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.