מסתמן: המפכ"ל הבא - תא"ל גל הירש

השר לביטחון פנים גלעד ארדן זימן את שלושת המועמדים מתוך המשטרה – ניצבים בנצי סאו, יורם הלוי וזוהר דביר - לשיחות אישיות, שבהן הודיע להם כי החליט על המינוי. הערכה: מדובר באלוף במילואים מצה"ל

שלושת המועמדים (פלאש 90)

האם המשטרה הולכת לקראת טלטלה? השר לביטחון הפנים גלעד ארדן זימן אחר הצהריים (שלישי) ללשכתו את מי שהיו שלושת המועמדים המובילים משורות המשטרה לתפקיד המפכ"ל והודיע להם - המפכ"ל הבא ככל הנראה לא יבוא משורות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחות אישיות שקיים ארדן עם ניצב בנצי סאו, ניצב יורם הלוי וניצב זוהר דביר הוא ככל הנראה עדכן את השלושה בזהות המועמד שבחר. ההערכות במערכת הן כי המפכ"ל הבא של משטרת ישראל יבוא משורות הצבא ויהיה ככל הנראה אלוף במילואים.

תחילה התכוון ארדן למנות אחד משלושת הניצבים עמם נפגש היום, אך ההערכה היא שחילוקי דעות עם ראש הממשלה הובילו אותו לשנות את החלטתו. בשל כך פתח ארדן מחדש את תהליך האיתור ובשבועות האחרונים נפגש עם כמה אלופים במילואים.

אם אכן ימונה אלוף בצה"ל לתפקיד המפכ"ל, זו תהיה הפעם השנייה בתולדות המשטרה שבה המפכ"ל הנבחר לא מגיע משורות המשטרה. ב-1980 מונה אלוף (במיל') הרצל שפיר לתפקיד המפכ"ל ה-7 של משטרת ישראל.

עם אישור המינוי על ידי ראש הממשלה נתניהו, יועבר המינוי לאישור ועדת טירקל למינוי בכירים בשירות המדינה. תפקידה של הוועדה הוא "להבטיח את טוהר המידות" במינוי הבכירים ולבחון האם "דבקו פגם או דופי" במינוי. על פי הערכות שונות, העיכוב בהכרזה על המינוי והפגישות שניהל ראש הממשלה עם המועמדים עשויים לרמז על חילוקי דעות בינו לבין השר ארדן בנושא.