מדליית ארד לגולן פולק באליפות העולם

הג'ודוקא הישראלי שהתמודד במשקל של 66 קילוגרם ניצח בקרב הניחומים וזכה במדליה - לאחר מהלך דרמטי בשניות האחרונות של הקרב - וגם במענק בסך 60 אלף שקלים. יריבו ההמום לא לחץ את ידו לאחר הניצחון בקרב

הישג מרשים בקזחסטן. פולק, ארכיון (חדשות 2)

הישג נוסף לספורט הישראלי: הג'ודוקא הישראלי גולן פולק זכה היום (שלישי) במדליית ארד באליפות העולם בג'ודו שנערכת בקזחסטן. פולק הפסיד קודם לכן בחצי הגמר ליריב הקוריאני בול אן, אך העפיל לקרב על מדליית הארד - וזכה בניצחון הדרמטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חמש שניות לסוף הקרב, פולק המתמודד בקטגורייה עד 66 קילוגרם היה בפיגור מול היריב המונגולי טומרולג' דבדורג'. במהלך מפתיע הוא השיג "יוקו" על יריבו וזכה במדלית הארד - למרבה שמחתו האישית וצהלותיו של מאמנו אורן סמדג'ה. היריב המונגולי ההמום לא לחץ את ידו של פולק לאחר הקרב.

"הייתי ממש מותש לקראת הסוף ואני שמח שהצלחתי להרים את עצמי ולנצח", אמר פולק לאחר הזכייה. "אני שמח שנכנס לקבוצה הזו של המדליסטים, אני מקווה מפה להתקדם בכל תחרות ולתת את הנשמה באולימפיאדה". על זכייתו במדליית הארד באליפות העולם בג'ודו יקבל פולק מענק מיוחד של 60 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

"אתן את הנשמה באולימפיאדה", פולק (הועד האולימפי בישראל)

עד ההפסד בחצי הגמר פולק רשם הישגים רבים: בתחילת היום הוא ניצח את ראמוס ראמירס הספרדי ב"ווזארי". בקרב הבא, מול גאורגי זנטריה האוקראיני שזכה בעבר בחמש מדליות באליפות העולם, פולק הצליח להשיג שוב "ווזארי" בדקה הראשונה.

נציג ישראלי נוסף, ברוך שמאילוב הודח בקרב הפתיחה באותו המשקל (עד 66 קילוגרם) לאחר שהפסיד לאוליניק מפורטוגל. המתמודדת גילי כהן (משקל של עד 52 קילוגרם) הודחה בשמינית הגמר, לאחר הפסד ליריבה האיטלקית גיופרידה. רוני שוורץ, קפטנית הנבחרת, הודחה בסיבוב הראשון מול היריבה הארמנית סטנקביץ'.