החמרה במצב החייל שהוכש ע"י נחש

חייל צה"ל בן 20, שהוכש אתמול בזרוע ברמת הגולן, מאושפז במצב קשה אך יציב בבית החולים זיו בצפת. הרופאים חיברו אותו למכונת הנשמה לאחר שבצקות נוצרו בגרונו והוא התקשה בנשימה

ארכיון (דוברות מד"א)

החמרה במצבו של החייל שהוכש אתמול על ידי נחש בגולן: הצעיר בן ה-20 שאושפז בבית החולים זיו בצפת הורדם וחובר למכשיר הנשמה במהלך הלילה (שלישי), לאחר שהתקשה בנשימה עקב בצקות שהחלו להיווצר בגרונו כתוצאה מההכשה. מצבו קשה, אך יציב והוא מטופל במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעיר הוכש אתמול על ידי נחש סמוך לקיבוץ מרום גולן שברמת הגולן. למקום הוזעקו חובשים ופרמדיקים של מד"א שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני, שלאחריו הוא פונה לבית החולים, כשהוא בהכרה.

ד"ר יוסף נביה, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי זיו, סיפר כי הצעיר הובא על ידי מסוק מד"א לאחר שהוכש בידו באזור הר אביטל.

"הוא הגיע במצב לא יציב עם סימני הכשה בזרוע ימין מעל המרפק", אמר. "הוא הועבר לחדר ההלם, שם טופל בנוזלים ובנסיוב נגד ארס הנחש (אנטי-סרום). לאחר ייצוב ראשוני ושיפור במדד לחץ הדם, הועבר הצעיר להמשך טיפול והשגחה במחלקה לטיפול נמרץ".

הוכשה ברגלה - ומתה

בתחילת החודש שעבר הוכשה ברגלה אישה בת 38 מרמת הגולן על ידי נחש. היא פונתה לבית החולים זיו שבצפת, שם נאבקו הרופאים על חייה אך כל מאמציהם עלו בתוהו. צוותי מד"א שפינו אותה למרכז הרפואי העידו כי האישה סבלה מהלם והייתה בהכרה מעורפלת. בטרם קיבלה את הנסיוב שנועד להילחם בארס שחדר לגופה, היא לקתה בשבץ מוחי - מה שהוביל להידרדרות במצבה.

ימי הקיץ החמים הם הימים בהם הנחשים פעילים וזוחלים בשטח - ועל כן יש לנקוט ביתר אמצעי זהירות על מנת להימנע מהכשות.