רמת הגולן: בן 20 הוכש על ידי נחש, מצבו בינוני

חובשים ופרמדיקים של מד"א הוזעקו למרום גולן והעניקו לצעיר טיפול רפואי ראשוני. לאחר מכן הוא פונה אותו לבית החולים זיו שבצפת כשהוא בהכרה

ארכיון (קובי אלקובי)

צעיר כבן 20 הוכש הערב (שני) על ידי נחש סמוך למרום גולן שברמת הגולן. למקום הוזעקו חובשים ופרמדיקים של מד"א שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני, שלאחריו הוא פונה לבית החולים זיו שבצפת כשהוא בהכרה. מצבו מוגדר בינוני עד קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ד"ר יוסף נביה, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי זיו, סיפר כי הצעיר הובא על ידי מסוק מד"א לאחר שהוכש בידו באזור הר אביטל. "הצעיר הגיע במצב לא יציב עם סימני הכשה בזרוע ימין מעל המרפק", אמר. "הוא הועבר לחדר ההלם, שם טופל בנוזלים ובנסיוב נגד ארס הנחש (אנטי-סרום). לאחר ייצוב ראשוני ושיפור במדד לחץ הדם, הועבר הצעיר להמשך טיפול והשגחה במחלקה לטיפול נמרץ".

בתחילת החודש שעבר הוכשה ברגלה אישה בת 38 מרמת הגולן על ידי נחש. היא פונתה לבית החולים זיו שבצפת, שם נאבקו הרופאים על חייה אך כל מאמציהם עלו בתהו.

צוותי מד"א שפינו אותה למרכז הרפואי העידו כי האישה סבלה מהלם והייתה בהכרה מעורפלת. בטרם קיבלה את הנסיוב שנועד להילחם בארס שחדר לגופה, היא לקתה בשבץ מוחי - מה שהוביל להידרדרות במצבה.

ימי הקיץ החמים הם הימים בהם הנחשים פעילים וזוחלים בשטח - ועל כן יש לנקוט ביתר אמצעי זהירות על מנת להימנע מהכשות.