מדליית כסף לישראל באליפות העולם

היסטוריה בדרך לאולימפיאדת ריו: הקופצת הישראלית חנה קנייזבה-מיננקו זכתה במקום השני בגמר תחרות הקפיצה המשולשת באליפות העולם באתלטיקה הנערכת בבייג'ין. בדרך אל המדליה היא שברה את שיאה האישי ב-7 סנטימטר עם תוצאה של 14.78

הישג מדהים לספורט הישראלי: הקופצת חנה קנייזבה-מיננקו קטפה את מדליית הכסף בתחרות הקפיצה המשולשת באליפות העולם באתלטיקה שמתקיימת בבייג'ינג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדרך אל המדליה ההיסטורית ניפצה קנייזבה-מיננקו את שיאה האישי ואת השיא הישראלי כשקבעה 14.78 בניסיון השני שלה. בכך היא שברה את שיאה הקודם בלא פחות משבעה סנטימטרים.

על התחושות שלה לאחר הקפיצה המוצלחת סיפרה קנייזבה-מיננקו: "לא הרגשתי כלום, קפצתי כמו על אוטומטי. רק אחרי שראיתי את התוצאה הייתה שמחה אבל ידעתי שכולם עוד קופצות והייתי בלחץ". לסיום ביקשה להודות לקהל הישראלי שעודד אותה: "תודה לכל מי שתמך בי ונתן לי כוח, אני ממש שמחה".

המדליה של קנייזבה היא המדליה השלישית לישראל אי פעם באליפות העולם באתלטיקה. את שתי המדליות הקודמות (כסף וארד) גרף קופץ המוט אלכס אברבוך, אך מדובר בפעם הראשונה שבה ישראלית זוכה במדליה הנכספת.

בעקבות זכייתה במדליה תקבל קנייזבה מיננקו מענק מיוחד של 84 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנהּ, אלכס מרמן, יקבל מחצית מהסכום.

עלתה לישראל בעקבות האהבה

הקופצת בת ה-25 ייצגה בעבר את אוקראינה, במדיה אף הגיעה למקום הרביעי באולימפיאדה הקודמת בלונדון. לפני שנתיים עלתה לישראל בעקבות בן זוגה, אנטולי מיננקו, לשעבר אלוף ישראל בקרב-רב. מאז החליפה את המדים האוקראינים לכחול-לבן של ישראל, תוך שהיא מנפצת את השיא המקומי.

הכירו את חנה קנייזבה-מיננקו

מאז שעברה לישראל ידעה קנייזבה-מיננקו לא מעט עליות ומורדות: חנה עברה סדרת פציעות וניתוח בכף הרגל שהקשו עליה לשחזר את שיאה האישי. היא חזרה לעצמה כשסיימה במקום השישי באליפות העולם הקודמת וקטפה את מדליית הארד באליפות אירופה באולמות בחודש מרץ האחרון.

במדי אוקראינה (רויטרס)

עוד לפני התחרות המרשימה שרשמה היום, קנייזבה-מיננקו כבר הבטיחה את מקומה באולימפיאדת ריו שתיערך בשנה הבאה. כעת היא ממצבת את עצמה כאחת המועמדות המרכזיות להשיג מדליה בתחרות - בדרך להישג היסטורי נוסף.