הרוג ו-2 פצועים קשה בתאונה בין ירושלים לתל אביב

תאונה קטלנית בכביש י-ם-ת"א: משאית ורכב פרטי התנגשו סמוך למחלף לטרון. גבר כבן 30 נהרג, 2 במצב אדם נוסף נפצע בינוני. האזור נחסם חלקית לתנועה אך נפתח מחדש. המשטרה המליצה לנהגים לבחור בדרכים חלופיות

זירת התאונה, היום (כבאות והצלה בית שמש)

תאונה קטלנית בכביש ירושלים-תל אביב: צעיר כבן 30 נהרג הבוקר (ראשון) בתאונת דרכים קשה בין משאית לכלי רכב פרטי סמוך למחלף לטרון בכביש מספר 1. שלושה בני אדם נוספים נפצעו, בהם שניים נוספים קשה ועוד אחד במצב בינוני. מחלף לטרון נחסם לתנועה ונפתח מחדש, עומסים הורגשו במקום במשך זמן רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האירוע התרחש סמוך לשעה 08:45, אז התקבל דיווח במוקד מד"א על התאונה. כוחות הצלה גדולים שהגיעו למקום העניקו טיפול לפצועים, כולם נוסעי הרכב הפרטי.

גם צוותי כיבוי והצלה הגיעו למקום ופעלו לחילוץ את אחד הפצועים מתוך המכונית. בשלב מסוים נאלצו הפרמדיקים לקבוע את מותו של אחד הצעירים, ופינו את שאר הפצועים לבית החולים הדסה עין כרם.

אחד מהם, צעיר בן 20, נפצע באורח קשה ופונה כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, והוא מורדם ומונשם. צעיר נוסף נפצע בינוני וסבל מפגיעות ראש וגפיים. הפצוע השלישי פונה גם הוא במצב קשה ולא יציב, כשהוא מחוסר הכרה והוא מונשם.

פרמדיק מד"א אופיר שיש, שטיפל בנפגעים במקום, סיפר  כי "מדובר בתאונה קשה מאוד. כשהגענו ראינו רכב מעוך בצורה קשה בחלקו האחורי , במושב האחורי נלכד גבר כבן 30, הוא היה מחוסר הכרה ללא נשימה, ללא דופק וסבל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר. לאחר שחולץ נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

הוא הוסיף כי "אנשים שהיו עדים לתאונה חילצו שלושה פצועים שאותם מצאנו שוכבים מחוץ לרכב, שניים מהם היום מחוסרי הכרה עם פגיעה רב-מערכתית קשה ופצוע נוסף היה בהכרה מלאה וסבל גם הוא מפגיעה רב-מערכתית. לאחר שייצבנו את מצבם בשטח פינינו אותם בדחיפות לבית חולים".

המשאית מחצה את הרכב הפרטי (כבאות והצלה בית שמש)

בהמשך היום, נהרג גבר כבן 55 בתאונת דרכים בין שני כלי רכב סמוך לצומת גניגר בכביש 73. כתוצאה מהתאונה רכבו התהפך והוא נלכד במכונית כשמצבו מוגדר קשה מאוד. תוך זמן קצר קבעו החובשים והפרמדיקים של מד"א את מותו וטיפלו ביתר הפצועים בתאונה - אחד במצב בינוני ושניים במצב קל.

"מדובר בזירה קשה", שיחזר פרמדיק מד"א אבי אמויאל. "במקום היו שני רכבים שאחד מהם היה הפוך על הגג בשולי הכביש. ברכב ההפוך נלכד גבר כבן 55 שסבל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

100 איש נהרגים בשנה בתאונות במעורבות משאית

בעמותת אור ירוק ציינו כי תאונות במעורבות משאיות הן נפוצות וקטלניות במיוחד: המשאיות מהוות רק 3% ממצבת כלי הרכב בישראל, אך הן מעורבות בכ-30% מהתאונות הקשות והקטלניות. בכל שנה נהרגים בממוצע כ-100 בני אדם בתאונות דרכים עם מעורבות של משאיות, על פי נתוני הארגון.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסר בתגובה לתאונה: "המעורבות הגבוהה של משאיות וכלי רכב כבדים בתאונות דרכים מחייבת את משרד התחבורה להתייחס באופן מיוחד לאוכלוסיה הזו. חייבים להגביר את האכיפה ובדיקות התקינות לכלי הרכב הכבדים, כדי להרתיע נהגים מלנהוג במהירות מופרזת, ולהסיע משקלים רבים מעל המותר בחוק".