ירושלים: צעיר נכה נשכח ברכב הסעות כל הלילה

צוות כיבוי הוזעק לשכונת גילה בירושלים, לאחר שהתקבל דיווח על צעיר לכוד ברכב. הצעיר שהושאר בתוך הרכב במהלך כל הלילה חולץ והועבר לטיפול רפואי, והמשטרה החלה בחקירת נסיבות המקרה.

הנער חולץ במצב קל. ארכיון (חדשות 2)

כמעט אסון בירושלים: צעיר בן 26 נשכח במשך כל הלילה (בין שבת לראשון) ברכב הסעות בשכונת גילה בדרום הבירה. הצעיר התגלה הבוקר על ידי צוות חילוץ של שירותי כבאות והצלה במחוז ירושלים, חולץ והועבר לטיפול רפואי כשמצבו הוגדר קל. נסיבות המקרה עדיין נבדקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוות החילוץ קיבל קריאה דחופה לרכב הסעות ברחוב אריה בן אליעזר בירושלים, לאחר שאזרחים דיווחו כי הצעיר נמצא בתוך הרכב הנעול.

הצוות, בפיקודו של רשף משנה רוני חזות, הגיע למקום והבחין כי מדובר ברכב הסעות להסעת נכים. בתוך הרכב נמצא הנער המוגבל בתנועה: מבירור קצר עלה כי הצעיר שנמצא בכיסא גלגלים נשכח ברכב במשך כל הלילה - ורק הבוקר התגלה שהוא בתוכו.

"המלווה שכח להוריד את הנכה"

הצוות פרץ לרכב הנעול, חילץ את הצעיר מהרכב הנעול והעבירו לטיפול של אנשי מד"א. ממד"א נמסר כי הוא פונה בהכרה מלאה ובמצב יציב לבית החולים שערי צדק בבירה, לאחר טיפול רפואי בזירה. המשך הטיפול בנושא הועבר לידי משטרת ירושלים.

רשף משנה רוני חזות, מפקד הצוות, שחזר: "פרצתי לרכב ההסעות הנעול, וכשנכנסתי לתדהמתי ראיתי נכה בכיסא גלגלים, כשבעקבות מצבו הוא לא יכול לתקשר עם הסביבה ונראה עליו שהוא במצוקה קשה".

"מבירור שערכתי במקום התברר לי כי הנהג אסף את הנער מאזור קטמון בשעות הערב במוצאי שבת, והיה אמור להעביר אותו ביחד עם ילדים נוספים למעון בקרית יובל. לדברי הנהג, המלווה שכח להוריד את הנכה במעון". רשף משנה חזות הוסיף: "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היה מדובר בלילה קר, או שהיו מבחינים בילד באיחור של מספר שעות שכבר היה נעשה חם, בשני המקרים אני מניח שזה היה נגמר באסון כבד מאוד".