התנועה האסלאמית: "להיאבק עד הסוף במעצר המנהלי"

בעצרת לציון 46 שנים להצתת מסגד אל אקצא, הנערכת בסימן תמיכה במוחמד עלאן ובה משתתפים אלפי בני אדם, קוראים ראשי התנועה להיאבק במעצר המנהלי, ולגייס תמיכה כדי "להגן על מסגד אל אקצא מפני אנשי הימין שעולים אליו". בבית החולים אמר עלאן כי "הניצחון הוא בזכות האנשים שעמדו לצידנו והפגינו"

הכנס בטייבה, הערב

בטייבה מתכנסים הערב (שישי) אלפי מפגינים בעצרת השנתית של התנועה האסלאמית, כשהפעם העצרת הזו נערכת בסימן תמיכה בשובת הרעב מוחמד עלאן, ששוחרר השבוע ממעצר מנהלי בהוראת בג"ץ. איש הגי'האד האסלאמי אמר הערב בבית החולים ברזילי כי "הניצחון הוא בזכות האנשים שעמדו לצידנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלפי בני אדם משתתפים בעצרת של התנועה לציון 46 שנים להצתת מסגד אל אקצא. אוטובוסים רבים הסיעו גברים, נשים וילדים מכל רחבי הארץ. בעצרת הונפו דגלי התנועה ודגלי פלסטין, וגם חברי כנסת מהרשימה המשותפת נכחו במקום.

"צריך לגייס תמיכה אסלאמית וערבית ולהגן על מסגד אל אקצא מאנשי הימין וארגוני הימין שעולים לשם", אמר ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח' ראאד סלאח. ביחס למעצר עלאן, אמר סלאח כי "צריך להאבק במעצר המנהלי עד הסוף". 

בבית החולים אמר עלאן, שהפסיק את שביתת הרעב ומצבו השתפר, כי "ניצחון והכרת הטוב והתודה הם בזכות האל, ובזכות האנשים הטובים שעמדו לצידנו ולצד המשפחה, והפגינו מול בית החולים ובכל מקום שבו היו אחינו בישראל".

ביום רביעי החליט בג"ץ להקפיא את צו המעצר המינהלי. "בשל מצבו הרפואי הנוכחי אין הוא מהווה סיכון לעת הזאת", קבעו השופטים. מיד עם קבלת הידיעה על החלטת בג"ץ הודיעו בני משפחתו של עלאן כי תמה שביתת הרעב שלו ויתאפשר להזין אותו במסגרת הטיפול הרפואי שניתן לו.

"להיאבק במעצר המנהלי"

בשל מצבו הרפואי הוא יישאר בשלב זה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים ברזילי באשקלון, אך בני משפחתו ומקורביו יוכלו לבקרו "שלא כעצור". השופטים הדגישו כי על אף ההסתייגות מהליך המעצר המינהלי, "שהוא ברירת מחדל קשה", נמצא כי המעצר עצמו מוצדק וכי אין מקום להתערב בהחלטת בית המשפט הצבאי בנושא.