תיעוד: מהומה בכנס של מתגייסים חרדים

קבוצה של עשרות חרדים פרצה לכנס של חרדים שמיועדים לגיוס בצה"ל, שנערך בשכונה חילונית בירושלים. במקום פרצה תגרה אלימה בין הצדדים. לפחות שניים עוכבו על ידי המשטרה. "בקבוקים עפו ונשברו", סיפר אחד הנוכחים לחדשות 2 Online, "אפילו רכבים ניזוקו"

כנס שנערך הערב (חמישי) בירושלים בהשתתפות חיילים חרדים, פוצץ על ידי קבוצה של עשרות חרדים אחרים שהגיעה למקום. בין הצדדים התפתחה תוך רגעים ספורים תגרה אלימה. יש לציין כי האירוע נערך בשכונה החילונית נחלאות בעיר. לפחות שניים עוכבו על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באמצע הכנס נכנסו שני אנשים מצלמה, התחילו לצלם, ואחריהם הגיעו כמה עשרות חסידים", סיפר אחד הנוכחים במקום לחדשות 2 Online. "הייתה ממש אלימות מטורפת, גם מילולית, גם פיזית".

בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online ניתן לשמוע את המתפרעים צועקים לעבר מארגני הכנס ומשתתפיו "מיסיונרים!", ואילו החיילים בתגובה התיזו מים על המתפרעים. "זו חציית קו", הוסיף הגורם. "חרדים לא תקפו ככה בקבוצות במקומות חילוניים. המשטרה הגיעה כעיקרון, אבל בקבוקים עפו שם ונשברו, אפילו רכבים ניזוקו".

קיומו של הכנס פורסם בימים האחרונים ברחבי העיר, אולם מארגניו לא ידעו על כוונתם של החסידים לפרוץ לפעילות. "יש אמנם את אווירת הרחוב החרדי, לא הכי נעים להסתובב עם מדים, אבל לא חששנו הפעם כי עשינו את זה באזור חילוני", אמר אחד המשתתפים בכנס. "זה מפחיד".

מצה"ל וממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה.