"משחקים כדורגל בשבת מקום המדינה"

קביעתו מעוררת המחלוקת של בית הדין לעבודה, שלפיה משחקים בשבת הם עבירה פלילית, מעוררת זעם במנהלת הליגה: "מדובר במעל 100 שנה של סטטוס-קוו; דת ופוליטיקה לא צריכים להיות חלק מספורט"

"משחקים כדורגל בשבת מקום המדינה" (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

הקרב על השבת הגיע לכר הדשא ומעורר סערה בעולם הכדורגל הישראלי. שעות ספורות לאחר ששופטת בית הדין האזורי לעבודה התייצבה לצד השחקנים שביקשו למנוע את העסקתם בשבת, במנהלת הליגה יוצאים הערב (חמישי) להתקפה: "כדורגל משחקים במדינה הזאת בימי שבת עוד לפני קום המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מעל 100 שנה של סטטוס קוו שבמסגרתו מדי שבת אלפים משחקים את המשחק, עשרות אלפים מתפרנסים ממנו ומאות אלפים צופים נהנים ממנו", הוסיפו במנהלת. "על אף שאנו מכבדים כל דת, אנו משוכנעים כי דת או פוליטיקה לא צריכים להיות חלק מספורט והערבוב בין התחומים מוליד סכנות משמעותיות לספורט".

לאור ההתבטאויות החד משמעיות של בית הדין, הסכימו במנהלת להתחייב באופן נקודתי לקיים את שני המשחקים הקרובים בליגה הלאומית, שנקבעו ליום שבת - לכשעה לאחר צאת השבת, אך דורשים כי הדיון יעבור לבית הדין הארצי לעבודה ש"יפסוק לגבי ההשפעות הרוחביות על כל ענף הכדורגל והמועסקים בו בישראל".

משחק הליגה הלאומית בין קבוצות מ.ס.ע. אשדוד להפועל בני לוד רכבת, שתוכנן להיערך ביום שבת הקרוב, נדחה ליום ראשון בשעה 19:30 בערב, וזאת בתיאום עם הקבוצות.

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה על החלטת בית הדין. "דברי השופטת מחזקים את הקו שלי בנוגע לאי כפיית משחקים בשבת", אמרה. "על פי הנחייתי, עד סוף חודש אוגוסט יוגשו בפניי המלצות הצוות המקצועי לגבי משחקים בשבת". מאוחר יותר הערב אמרה השרה לחדשות 2 כי מדובר ב"החלטה היסטורית".

יבוטלו המשחקים בשבת? (חדשות 2)

"כדורגל בשבת - עבירה פלילית"

מוקדם יותר היום דן בית הדין לעבודה בתל אביב בעתירה שהגישה נציגות שחקני הכדורגל בישראל נגד הכוונה לקיים משחקי כדורגל בשבת בליגה הלאומית. "קיום משחקי כדורגל בשבת היא עבירה פלילית ולא אתן הכשרה להעסקה שהיא בניגוד לדין", אמרה השופטת אריאלה גליצר-כץ לנציגי שני הצדדים.

רבים משחקני הכדורגל בליגה הלאומית סיפרו בימים האחרונים כי העובדה שהמשחקים לא מתקיימים בשבת אפשרה להם לנהל אורח חיים דתי, וכי ההחלטה לשנות את הדבר פוגעת בהם. ההצעה של בית המשפט עשויה לפתור את הפלונטר שנוצר, אך עלולה להוות תקדים שיכול להתפשט גם לליגות נוספות.

מי שהצטרף לעמדת השופטת והשחקנים הוא יושב ראש ועדת הספורט, חבר הכנסת מיקי זוהר (ליכוד). "אני מברך על דברי השופטת שהזכירה לכולנו כי עבודה בשבת בליגה היא מעשה פלילי לכל דבר".