7 מצלמות ורחפן. לקראת פיצוץ הגשר

עוד בטרם שר התחבורה ישראל כץ לחץ על הכפתור, חברת ההפקה שנשכרה לטובת האירוע כבר מתכוננת לשידור רגעי פיצוץ הגשר בשידור חי. אלפי אזרחים סקרנים צפויים לצפות בשידור ב-3 מסכי ענק שיוצבו באזור. במאי השידור: "האירוע הכי קצר שביימתי בחיי"

שידור דרמטי. גשר מעריב (חדשות 2)

אמנם מדובר באירוע שיימשך שניות בודדות, אך פיצוץ גשר מעריב מחר (שישי) בשש בבוקר עומד להיות מתועד באמצעות שבע מצלמות שהוצבו בזוויות שונות, וכן על ידי רחפן שישדר תמונות מהאוויר. לקראת הפיצוץ, נשכרה חברת הפקה שתעביר את התמונות בשידור חי למסכי ענק שמוקמו בשלושה מוקדים ולכלי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התפקיד שלנו הוא למנוע לחץ על הגדרות", מספר ניר נובק, שותף בחברת "טרגט מרקט". "בפייסבוק דובר על 15 אלף איש שיגיעו למקום, אבל אנחנו מעריכים שיהיו הרבה פחות, אולי 5000. יחד עם המשטרה אנחנו ערוכים להרבה יותר."

בחברת ההפקה הקימו שלוש עמדות תצפית בהן הציבור יוכל לראות על מסך את הפיצוץ מכמה זוויות, גם מהאוויר באמצעות רחפן שיצלם מגבוה. "חשוב לציין, לא יהיה פה 'איוונט'", מדגיש נובק. "מדובר באירוע הנדסי. לא יהיה פיצוץ גדול ולא יעופו דברים באוויר, לא תהיה להבה ואש כמו בסרטים של רמבו. אבל אנחנו מבינים שתהיה התעניינות ולכן נערכים מראש".

נערכים לפיצוץ (פלאש 90)

"שידור קצר אבל דרמטי"

האזרחים הסקרנים שישכימו קום יוכלו לצפות באירוע הפיצוץ במסכי הענק שיוצבו ברחובות יצחק שדה, לינקולן וקרליבך - כ-200 מטרים מהגשר. כלי התקשורת יוכלו לסקר את הפיצוץ סמוך לחפ"ק המרכזי, שם יהיו כל הגורמים הרלוונטים ושם גם שר התחבורה ישראל כץ, שיילחץ על הכפתור.

לטובת השידור הדרמטי נקרא לדגל במאי הטלוויזיה המנוסה בני כרמלי, שסיפר על ההכנות. "זה הדבר הכי קצר שביימתי אי פעם", הוא אומר. "הפיצוץ יארך בסך הכל 5 שניות, אבל אני עסוק בזה כבר כמה ימים. אני מסתובב שם ומחפש לוקיישנים מושלמים לכל מצלמה. זה יהיה אמנם קצר אבל דרמטי, אחרי שנראה את הפיצוץ ממצלמת הרחף שתהיה מול הגשר ובגובה של 13 מטר, אעביר את שאר הזויות".

"נעשה הילוך חוזר ובהילוך איטי, ונמשוך את זה כמה שנוכל - זה יהיה יפה מאוד", מציין הבמאי. "שמנו גם מצלמות לאורך הגשר שנוכל לראות אותו נופל לכל אורכו. יהיה קצר אבל דרמטי".

3 מסכי ענק יוצבו באזור (Miriam Alster/ FLASH90)

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם