בת 3 התחשמלה בצימר בצפון

הילדה, תושבת השרון, פונתה לבית החולים במצב קשה. היא בילתה עם משפחתה בצימר ביישוב בית ג'ן שבגליל. מחקירה ראשונית עולה שכבל חשמל חשוף הוא שגרם לתאונה הקשה בחופשה המשפחתית

הצימר, היום (חדשות 2)

אירוע קשה במהלך החופשה המשפחתית: ילדה כבת שלוש מאזור השרון התחשמלה מכבל חשמל חשוף בצימר בכפר בית ג'ן שבגליל העליון. פרמדיקים וחובשים של מד"א ביצעו בה החייאה ופינו אותה במצב קשה למרכז הרפואי בנהריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח הראשוני על המקרה התקבל במד"א סמוך לשעה 11:20. החובשים במוקד הטלפוני תידרכו את בני המשפחה ההמומים כיצד לבצע פעולות החייאה בסיסיות בילדה, ובמקביל שלחו בן משפחה נוסף למרפאה סמוכה.

הוא התבקש להזעיק מהמקום רופא עם מכשיר דפיברילטור, המחזיר את קצב פעימות הלב, עד להגעת ניידת טיפול נמרץ של מד"א למקום. דקות ספורות לאחר מכן הגיעו החובשים לזירה והחלו לבצע בבת השלוש פעולות החייאה בניסיון להציל את חייה, הם פינו אותה למרכז הרפואי בנהריה.

הפרמדיק גולן קדוש והחובש הבכיר אלון ביטון שטיפלו בילדה סיפרו: ״כשהגענו למקום, סמוך למרפאה מקומית הבחנו בבני המשפחה בסיוע רופא מבצעים בילדה פעולות החייאה, היא כבר הייתה עם דופק, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה, הנשמה וטיפול תרופתי. לאחר שייצבנו את מצבה פינינו אותה לביה״ח כשהיא מורדמת ומונשמת ובמצב יציב".

ד״ר זאב סוניס, מנהל טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי לגליל סיפר: ״מצבה של הילדה מוגדר בשלב זה קשה, היא מונשמת ומורדמת. אביה סיפר לנו כי בתו התחשמלה בעת שבילו בצימר. לאחר סיום בדיקות נוספות שעוברת כעת הילדה, נוכל לתת הערכה עדכנית על מצבה הרפואי״.

זמן קצר לאחר מכן הגיעו לזירת ההתחשמלות בצימר גם חוקרי תחנת לב הגליל, שפתחו בחקירת הארוע. גורמי החקירה של משרד העבודה בדרכם אף הם לזירה על מנת לבדוק האם יש חשד לרשלנות.

בהכנת הידיעה השתתף פוראת נסאר.