הסוף לשלטי הפרסום שמכסים בניינים

הנחיה חדשה של נציבות הכיבוי וההצלה אוסרת על תליית שלטי פרסום על גבי בניינים, זאת משום שלטענת הנציבות השלטים מהווים סכנה בטיחותית. אם לא יחול שינוי ברגע האחרון, בעוד שלושה חודשים ייעלמו שלטי הענק מחיינו בהחלטה שכבר מעוררת את זעמם של בעלי חברות שלטי החוצות

שלטי הפרסום על גבי בניינים הפכו כבר מזמן להיות חלק בלתי נפרד מהנוף האורבני במרכזי הערים ובכבישים, אך ייתכן כי בעוד שלושה חודשים הם ייעלמו מחיינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אגף הבטיחות של נציבות הכיבוי וההצלה שלח בשבוע שעבר מכתב אל המשרד לביטחון פנים ואל ראשי הרשויות המקומיות בדרישה להסרת השלטים, זאת מאחר שהם אינם עומדים בסטנדרטים בטיחותיים ומהווים סיכון.

"אם תפרוץ שריפה באחת הדירות והאש תתפשט לכיוון השלט, הוא יעלה בלהבות והאש תתפשט בין הקומות", הסביר טפסר בכיר חיים תמם, ראש אגף בטיחות אש וחקירות. לטענת נציבות הכיבוי וההצלה, השלטים אף עלולים לפגוע בעבודת חילוץ לכודים. בנוסף, ציינו בשירותי הכיבוי, השלטים מזרזים את התפשטות האש ומסייעים לה לדלג מעל מחיצות בין הקומות.

ההנחיה החדשה תקפה גם לבניינים הנמצאים בשיפוץ, וצפויה לפגוע בחברות השילוט הגדולות ששלטי הפרסום על גבי בניינים הפכו לנתח מרכזי בפעילותן.

"ההחלטה תחסל פרנסה של הרבה מאוד אנשים. אנחנו מפרנסים גם את כל חברות ההדפסה שנמצאות בארץ, יש חברות שמתבססות אך ורק על זה", התלונן דדי אורפז, מחברת "פרינטקום שלטים". לרשויות המקומיות ניתנו שלושה חודשים לצורך הסרת השלטים, בטרם תחל אכיפה נגד בעלי הבניינים.