הופשט באיילון: "נהגו בי כסמרטוט"

עדנן אל עביית "התפרסם" לפני כשבועיים כשנעצר בנתיבי איילון לאחר שהופשט לעיני כל ונחקר בחשד שהוא מחבל בדרך לפיגוע. האיש, בדואי מהנגב ואדם ללא עבר פלילי, מספר על ההשפלה שחווה מול הנהגים ומול אשתו שהייתה עמו

מדינה שלמה עצרה את נשימתה לפני שבועיים: נתיבי איילון נחסמו לשעה שלמה ונוצרו פקקי ענק כשהמשטרה פשטה על רכב ושלפה החוצה את עדנן אל עביית. השוטרים הורו לו באקדחים שלופים להתפשט ולשכב על הכביש, אחרי שנחשד כמחבל מתאבד בדרכו לפיגוע שלא היה. הכל תועד בטלפונים הניידים של עוברי האורח, וכעת הוא משחזר את האירוע הדרמטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פתאום אמרו לרדת מהאוטו, התחילו צעקות, אקדחים לראש. לא ידעתי מה קורה", מתאר אל עביית. "אמרו לי לשכב על הבטן על הכביש לפני שיהרגו אותי. התחלתי להוריד את החולצה, הנעליים, המכנסיים. אמרתי לעצמי שהלוואי יהרגו אותי, כולם ראו אותי, התעללו בי בפייסבוק, החבר'ה התקשרו אליי וצחקו עליי. אני חשבתי להתאבד באותו רגע".

הסיפור החל כאשר שוטרת תנועה עצרה את הרכב ונתנה דוח לנוסעת במושב האחורי שלא הייתה חגורה. שוטר נוסף שהגיע לזירה חשד שאל עביית, תושב ערוער שבנגב ללא עבר פלילי שהגיע לתל אביב ליום כיף, הוא מחבל. עוברי אורח שראו את המתרחש צעקו "תירו בו, תירו בו".

לעיני כל העוברים והשבים (דוברות אגף התנועה)

השפלה ממדרגה ראשונה

"האישה שלי ראתה את כל המקרה בטלוויזיה, לקחה את הילדים שלי והלכה להורים שלה. היא רוצה להתגרש, לא רוצה לחזור למשפחה. אמרה לי זהו, מה שהיה בינינו נגמר, עשו לי בושה והיא לא רוצה להיות איתי", הוא מוסיף.

"אנחנו לא מתכוונים לעבור על זה לסדר היום", מבהיר מוטי יוסף, עורך דינו של אל עביית. "אני אגיש בשם הלקוח שלי תלונה נגד משטרת ישראל על כל מה שהוא עבר, על כל ההשפלה - להיות ערום, אך ורק עם תחתונים כאשר מסביב כל התנועה גם מצפון וגם מדרום נעצרת וכולם שולפים טלפונים ומצלמים - זו השפלה ממדרגה ראשונה". לאחר חקירה של עשר דקות בתחנת המשטרה אל עביית שוחרר לביתו - ואף אחד לא טרח להתנצל בפניו"

כעת, תובע אל עביית את המשטרה על עוגמת נפש וטוען: "עשו ממני סמרטוט גם בתחנת המשטרה, התעללו בי בגלל שאני בדואי. אם היה במקומי אחד יהודי, לא היו עושים לו את כל הקטע הזה".