מתקן החניה שמאיים על גן הילדים

מעלית שהוצבה מחוץ לבניין במרכז תל אביב נועדה לחסוך במקום ולאפשר חניה בקומות, אלא שהעמסת יתר הובילה לכך שמכונית הוצבה במפלס השלישי – היישר מעל גן ילדים סמוך – ואילצה את הגננת לסגור את הקייטנה ולשלוח את הילדים הביתה. "זאת פשוט רשלנות, המעלית לא אמורה לשאת כזה משקל", אמרה הגננת בשיחה עם חדשות 2 Online

המתקן מעל גן הילדים (עזרי עמרם, חדשות 2)

מצוקת החניה בתל אביב מאלצת פעמים רבות את התושבים להידרש לפתרונות יצירתיים, אבל אחד מאותם פתרונות - מתקן חניה בקומות שהוקם במרכז העיר - אילץ ביומיים האחרונים את הגננת עליזה כהן לסגור את הקייטנה שהיא מקיימת מחשש לפגיעה בילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתקן המעלית מאפשר חניה של עד שלוש מכוניות בקומות. המכונית במפלס העליון מגיעה לגובה של 9 מטרים - מעל לגן הילדים. הורים שהגיעו לאסוף את ילדיהם בסוף היום נבהלו מהאפשרות שתקלה טכנית תגרום לכך שהמכונית תקרוס היישר לתוך הגן.

אתמול, כך מספרת עליזה, המעלית החלה להתכופף בשל משקלה של המכונית בקומה העליונה, עד שהיה צורך לקשור את המכונית למתקן. "זו סכנת חיים, אני לא יכולה לקחת אחריות על המתקן הזה", אמרה כהן בשיחה עם חדשות 2 Online. "המעלית לא יכולה להחזיק את המשקל והמכונית הייתה עלולה ליפול עלינו, זאת פשוט רשלנות".

מתקן החניה (עזרי עמרם, חדשות 2)

"לא מוכנה לקחת את הסיכון"

"הם מנסים להרגיע ולהגיד שזה בטוח, אבל במשך יומיים אמרו לי לא לעבור בשביל שמתחת למכונית", הוסיפה כהן. היום אחר הצהריים הגיעו טכנאים למקום ותיקנו את הבעיה. בוועד הבניין החדיש הבטיחו כי לא יאפשרו עוד חנייה בקומה העליונה של המתקן, אך את הגננת עליזה ההבטחות האלה לא מרגיעות.

"אני עדיין דורשת שיבדקו אם למתקן הזה יש אישור", היא אומרת. "זה יכול לקרות שוב ויש לי פה ילדים קטנים שמסתובבים. ביטלתי עכשיו יומיים של קייטנה והחזרתי את הכסף להורים כי אני לא מוכנה לקחת סיכון שזה ייפול על הילדים".

מוועד הבית של הבניין שבשטחו מוצבת החניה הממוכנת נמסר בתגובה: "המתקן בטוח לחלוטין. מדובר בחיסכון במקום. על כל חניה כזו אמורות לחנות שתי מכוניות בלבד ובשום אופן לא חונות מכוניות במפלס העליון. בפעם הזו הייתה טעות של אחד השכנים והדבר לא יחזור על עצמו בשום צורה. אנחנו מוסיפים עין אלקטרונית שתפסיק את פעילות המעלית בעת ניסיון לחנות כך".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם