סופית: גשר מעריב יפוצץ ביום ו' ב-6:00

פרסום ראשון: האישור הסופי התקבל וכל המעורבים סיכמו מועד לפיצוץ גשר מעריב. מהיום ב-16:00 ייחסמו הכבישים בסביבה. במקום יוקמו עמדות צפייה לסקרנים ותוצב מצלמה שתתעד הכל. ומי האיש שילחץ על כפתור?

לאחר שבועות ארוכים של דיונים מרתוניים הוחלט סופית כי גשר מעריב יפוצץ באופן מבוקר ביום שישי הקרוב בשעה שש בבוקר, זאת כחלק מעבודות התשתית להקמת הרכבת הקלה בתל אביב - כך נודע לחדשות 2 Online. מי שילחץ על הכפתור שיפעיל את חומר הנפץ הוא לא אחר משר התחבורה ישראל כץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכך התקבלה הבקשה של חברת "תמר" שאחראית לפיצוץ הגשר התל אביבי, שטענה כי הדבר יפחית את הסיכון לתושבים ולפועלים, בשל התנאים העדיפים של עבודה על פרויקט מסוג זה באור יום.

העבודות בגשר מעריב, ארכיון (חדשות 2)

ההחלטה התקבלה בתום דיון שהתקיים אמש במשטרה, בראשותו של סגן מפקד מחוז תל אביב תנ"צ יורם אוחיון ובהשתתפות כל הגורמים הרולוונטים. האישור הסופי התקבל רק הובקר ממשרד התמ"ת, על רקע דרישות נוספות שעלו בדיון.

במשטרה הביעו חשש בהתחלה מכוונתם של סקרנים רבים שיגיעו לזירת הפיצוץ כדי לצפות במתרחש - ולשם כך הם נערכים מראש על ידי הצבת שתיים עד שלוש עמדות צפייה ייעודיות.

על פי התכנון, בכל אחת מאותן עמדות יוצב קצין בטיחות שיוודא שהצופים לא חוצים את החלק הסגור למעבר ובכך מסכנים את חייהם. בנוסף מתכוונים במשטרה לבצע פעולות נוספות בשעות הלילה על מנת לוודא שאיש לא יישאר במשרדים הסמוכים ועל גגות הבתים באזור.

הפעולות כבר החלו, השבוע (פלאש 90)

בנוסף תוצב בסמוך לגשר עמדה עם מצלמה לא מאוישת על מנת שתמונות מקרוב של הפיצוץ יפורסמו. כלי התקשורת יוכלו להתמקם בעמדה מעט מרוחקת יותר על מנת לסקר את קריסת הגשר המיתולוגי.

בכך נסתם הגולל באשר לדרך שבה יופל הגשר, שנבנה לפני 40 שנה ונועד להיות זמני בלבד. בימים האחרונים עלו טענות כי מדובר במהלך מיותר שנועד לשמש ליחסי ציבור, מאחר שניתן לסלק את הגשר גם ללא פיצוץ. כעת צפויים תושבי תל אביב והסביבה להיפרד ממנו בקול תרועה גדולה.

רשימת הכבישים שייחסמו בעקבות פיצוץ הגשר החל מהיום בשעה 16:00:

• תיחסם התנועה בין הרח' מנחם בגין-הרכבת לכיוון צפון, כולל נת"צ.
• תיחסם התנועה בין הרח' מנחם בגין-החשמונאים לכיוון דרום, כולל נת"צ.
• תיחסם התנועה בין רח' מנחם בגין-דוד חכמי.
• תיחסם התנועה בין רח' המסגר-יצחק שדה לכיוון גשר מעריב.
• תיחסם התנועה בין רח' לינקולן-סעדיה גאון לכיוון גשר מעריב.
• חסימת תנועה מרח' יהודה הלוי-מזא"ה לכיוון מנחם בגין.
• חסימת תנועה מחניון בית רובינשטיין לרח' מנחם בגין.
• חסימת תנועה מרח' המסגר-התעשיה לכיוון מנחם בגין.
• תחבורה ציבורית שעוברת כיום על ציר בגין (6 קווי אוטובוס של חברת דן) תופנה לרח' המסגר.