הברדק בדואר ישראל: השוואה עולמית

דואר ישראל סופג בזמן האחרון טענות רבות על תפקודו. למרות רפורמת השירות המקיפה שכבר החלה שם, בשטח התוצאות עדיין לא מורגשות ואף. השוואה עולמית מראה איך שיפרו רפורמות דומות את שירותי הדואר מעבר לים. דואר ישראל: "אנו מודעים לסוגיות השירות העולות ופועלים בכלל האמצעים על מנת לשפר את השירות"

בחודשים האחרונים יצאה לדרך רפורמה בדואר ישראל. הורחבו שעות קבלת הקהל, אזורי החלוקו שונו והדוורים הקיימים מקבלים מענק על עמידה ביעדים. נראה שהמצב היה אמור להשתפר, אבל מתברר שבשטח שיפור - לא מורגש. בדיקה של מצב הדואר במדינות שונות בעולם מוכיחה, שזה לא חייב להיות המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארצות הברית הדואר היה על סף פשיטת רגל וב-2008 הוחלט על רפורמה מקיפה. כיום הוא מעסיק 600 אלף עובדים ומחלק ביום 660 מיליון מכתבים. נראה שהרפורמה שם הובילה לשינוי דרמטי בשירות לצרכנים. בהולנד הושלם ב-2012 תהליך לשיפור הדואר. לקוחה שהגיעה לסניף חיכתה דקה בתור, ולא הייתה צריכה לחכות שיביאו את החבילה שלה ממחסן אחורי.

בגרמניה הדואר עבר הפרטה והחברה המרכזית שם מחלקת בשבוע כ-70 מיליון מכתבים בגרמניה בלבד. גם באנגליה אין תורים או המתנה. בסניף דואר בלונדון מחכים 3-4 דקות בממוצע. את השירות המהיר יותר ניתן למצוא ביפן. מבדיקה שנערכה, בתוך רגע כבר קיבלו את הנציג והחבילה שמסר כבר יוצאה לדרך. גם בלוקסמבורג הלקוח לא עמד אף לא רגע בתור. הוא לקח מספר ומיד הופנה לנציג השירות בלי המתנה.

אלפי מכתבים מעוכבים בסניפים

בקנדה נמצאה השיטה השונה ביותר מישראל. חברת הדואר הקנדית עברה הפרטה לפני 15 שנה ועברה לסניפי הפארמים. היום, בגלל ריבוי השחקנים המספקים שירותי דואר במדינה, כמעט שאין תורים בסניפים ונמדדו פחות משתי דקות של המתנה.

הרפורמה בארץ אמנם טרייה, אבל בינתיים עמוד הפייסבוק של דואר ישראל מלא רק תלונות. בסניף הדואר בחולון ניתן למצוא תור בלתי נגמר ועשרות לקוחות ממורמרים. מנתונים שנבדקו בכל הארץ, הבלאגן בסניפי הדואר חוגג. נכון להיום מעוכבים בסניף ברחובות 7500 מכתבים, בכפר סבא 2000 מכתבים ובחדרה 3800 מכתבים מעוכבים, חלקם כלל לא מוינו. העובדים החליטו לשבור שתיקה וטוענים שהרפורמה הייתה פרי מאבקים פוליטיים ולא ניסתה להתמודד עם הבעיות האמיתיות במערכת.

בעולם עשו רפורמות והן עברו בהצלחה. איכשהו בישראל הרפורמה פעמים רבות רק מחמירה את המצב. עוד מוקדם לקבוע כי השינוי בדואר הוא כישלון, אך אם ההנהלה לא תעצור את כדור השלג הזה, התורים רק יארכו ונמשיך לרדוף אחר מעטפות שכנראה לא יגיעו.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "אנו מודעים לסוגיות השירות העולות מהשטח בחודשים האחרונים, בעקבות יישום תוכנית ההבראה, ופועלים בכלל האמצעים על מנת לשפר את השירות. אנו צופים כי בחודשים הקרובים הציבור ירגיש בשינוי. לעניין תנאי העובדים - תוכנית ההבראה הייתה מחויבת מציאות והצילה את מקום עבודתם של אלפים, ומבטיחה את יציבות החברה. התוכנית הוסכמה על כלל הגורמים, כולל ארגון העובדים וההסתדרות. מדובר בתוכנית רחבת היקף, ואנו מודעים לקשיי ההסתגלות העולים אצל חלק מהעובדים, ופועלים על מנת לסייע להם".