"לא צריך לפוצץ את גשר מעריב, זה שואו"

קבלן בכיר שמעורב בפרויקט הרכבת הקלה, טוען כי אין כל צורך לפוצץ את גשר מעריב – מהלך שצפוי להתרחש בלילה שבין חמישי לשישי. לדבריו, חילוקי הדעות בין העירייה, המשטרה והחברה המבצעת בשיאם, וטרם הוחלט כיצד לפעול

בלילה שבין חמישי לשישי צפוי להתרחש הפיצוץ שיביא להריסתו של גשר מעריב. המהלך נתקל בינתיים בקשיים, בעקבות חילוקי דעות שהתגלעו בין המשטרה לחברה המבצעת. בשיחה עם חדשות 2 Online אומר קבלן בכיר שמלווה את הפרויקט כי "יש ממש מלחמה סביב הנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פיצוץ הגשר אמור להתבצע בחמישי בלילה, אבל לא התקבלה שום פקודה ולא ניתנו לנו שום הוראות לקראת הביצוע, ככה שזה לגמרי באוויר", אומר הבכיר. "נכון לעכשיו ההיערכות היא ליום חמישי, אבל זה רק בגדר דיבורים".

העבודות בגשר, השבוע (חדשות 2)

לדבריו, ביום שישי לפנות בוקר יגיעו מאות שוטרים, האזור ייסגר וזאת על מנת לפוצץ את הגשר בן 40 השנים. אך האם המהלך הזה בכלל נחוץ? אם שואלים אותו - אין כל סיבה לכך. "מבחינה מקצועית לא צריך לפוצץ את הגשר", הוא מסביר. "הגשר עשוי רובו מברזל וחלק גדול ממנו כבר נהרס".

והוא לפני סיום. גשר מעריב (חדשות 2)

"כלים הנדסיים כבר הרסו חלק ניכר מהגשר ואפשר לסיים את העבודה גם בלי הפיצוץ", טען הקבלן, ימים ספורים לפני המהלך. "נראה שלנת"ע יותר חשוב השואו מאשר המהות. כרגע אנחנו לא יודעים מה קורה".

מהחברה המבצעת נמסר בתגובה: ״חברת דניה סיבוס היא החברה הקבלנית המבצעת את בניית התחנה קרקעית קרליבך. מזה כשבועיים נערכים דיונים רבים בהשתתפות נציגי דניה סיבוס, נת"ע ומשטרת ישראל וכל מי שטוען לכאורה כי אינו שותף לדיונים אזי הוא באמת כנראה לא רלוונטי להריסת גשר מעריב או להקמת התחנה התת קרקעית קרליבך״