בן 14 זקוק להשתלה, החברים לכיתה התגייסו

כשסטיבן פירסטוב בן ה-14 חלה ונזקק להשתלת כליה דחופה, חבריו לכיתה הודיעו שהם יוצאים לגייס עבורו את הסכום הדרוש ומוותרים על בילויי החופש הגדול. בימים האחרונים הם מסתובבים ברחבי אשקלון, מנגנים ומגייסים כספים עבורו, בתקווה לאסוף את 50 אלף הדולרים שדרושים לניתוח שיציל את חייו

לא ככה נראה החופש הגדול של מרבית בני העשרה, אבל מבחינת גיא, הילי, הדס ויתר החברים, הבריכה והים יכולים לחכות. הם מתייצבים כל בוקר בקניון באשקלון כדי לנצח על מבצע ההתרמה למען החבר שלהם, סטיבן, שזקוק נואשות לכסף לצורך השתלת כליה - שתציל את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סטיבן פירסטוב, רק בן 14, היה עד לא מזמן ספורטאי מצטיין. לפני חודשיים חלה, וכעת עליו לעבור השתלת כליה דחופה. התורם כבר נמצא, אבל לאימו של סטיבן אין את הכסף הדרוש להליך היקר - 50 אלף דולרים.

"המשאלה שלי היא שאני אהיה בריא ושלא יהיו לי את כל הבעיות האלה", אמר סטיבן הנרגש והוסיף כי הוא מחכה לרגע בו יוכל לשוב ולהיפגש עם חבריו לכיתה ולבלות בים, בבריכה ובעיקר לחזור ולשחק כדורגל.

"רוצים שהוא לא ירגיש מבודד"

לחברים של סטיבן היה ברור שהם לא משאירים אותו לבד במערכה על חייו. במשך עשרה ימים הם עוברים מהקניון, למרינה ולמדרחוב, מצוידים בגיטרה וחיוך ומבקשים מהעוברים ושבים סיוע. בינתיים הצליחו לגייס כבר 12 אלף שקלים.

"אני כן רוצה שהוא יהיה אתנו יותר. שהוא ירגיש חלק, שהוא לא ירגיש שונה, שלא ירגיש מבודד יותר, ושכן יצטרף ויחווה, ולכן אני כאן", אומרת חברתו הילי בן שבו.

"ככה יותר קל לי להילחם"

ובזמן שהמבצע המורכב הזה מתנהל בחוץ, סטיבן בבית. ובסוף כל יום החברים חוזרים אליו, מעדכנים על ההתקדמות ומחכים לשמוע בשורות טובות. "זה נותן המון כוח לדעת שאנחנו לא לבד", מתארת אמו של סטיבן. וגם בנה מבין כי חבריו עושים פה מאמץ גדול. "זה לא סתם שהם משתפים בפייסבוק, אלא עושים מעבר גם בזמן החופשי שלהם", הוא אומר. "זה מחזק, נותן הרגשה שכולם בשבילי וככה יותר קל לי להילחם".

עוד כמה עשרות אלפי דולרים דרושים לסטיבן כדי לעמוד במימון ההשתלה. חבריו מבטיחים שהם ימשיכו לגייס אותם עבורו ויעשו הכל כדי שאת החופש הגדול הבא - הם יחגגו ביחד.